Україна буде готовою до членства в ЄС протягом двох років, а в НАТО – ще раніше – Стефанішина

Україна не буде чекати 7 років

Україна навіть за умов війни з росією зможе реалізувати умови для вступу в ЄС, а єдиною перешкодою для членства в НАТО є сама війна.

Про це віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина повідомила в опублікованому 5 вересня інтерв'ю «Голосу Америки».

За її словами, нещодавно озвучене гасло президента Європейської ради Шарля Мішеля не означає необхідності для України чекати сім років.

«Я впевнена, що Україна зможе провести ефективні перемовини, зможе виконати всі зобов'язання, пов'язані з імплементацією європейських стандартів, а також, що найголовніше – це створити умови для відновлення української економіки, відновлення України, які дозволять нам стати конкурентоспроможним членом ЄС. І це точно відбудеться до 2030 року... Ми будемо готові до членства в Європейському союзі в найближчі два роки, але, звичайно, перебіг війни буде визначати політичні рамки ухвалення цього рішення», – сказала вона.

Віцеспікерка зазначила, що питання приєднання до НАТО залишається насамперед політичним рішенням. І на липневому саміті у Вільнюсі було оголошено, що майбутнє України – у НАТО. Стефанішина наголосила, що більшість держав східної Європи перед вступом у ЄС спочатку ставали членами НАТО, і Україна може пройти саме такий шлях.

Читайте також: За перше півріччя 2023 з України виїхало ще пів мільйона людей

«Я думаю, що в НАТО ми зможемо вступити швидше, тому що ми очікуємо перемоги, завершення війни і одна з найсильніших, найпотужніших і найвідоміших армій світу точно буде найбільшим гарантом безпеки Європи та всього європейського простору», – підсумувала заступниця голови Верховної Ради.

 

varta1.com.ua: Новини

Юлія Зуб