Україна досягла значного прогресу: держсекретар США прокоментував ситуацію на фронті

За його словами, країна також досягає прогресу у сферах врядування та безпеки

Державний секретар США Ентоні Блінкен

Україна досягає прогресу на різних фронтах – від сфери безпеки й оборони до боротьби з корупцією, що свідчить про виконання рекомендацій для наближення до стандартів НАТО. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен під час пресконференції за підсумками зустрічей у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, повідомляє Укрінформ.

«Упродовж останніх місяців Україна досягла значного прогресу, відтіснивши російський флот в Чорному морі, відкривши шляхи для транспортування зерна по світу», - сказав глава американської дипломатії.

Ентоні Блінкен наголосив, що Україна залучає дедалі більше приватних інвестицій та мужньо тримає позиції на полі бою. За його словами, країна також досягає прогресу у сферах врядування та безпеки, збільшення потенціалу для антикорупційних установ та посилення прозорості й підзвітності щодо наданої військової допомоги.

Це було одним із фокусів уваги міністерської зустрічі НАТО в Брюсселі, уточнив очільник Держдепу.

«Я думаю, цей прогрес свідчить про те, що Україна сприймає наші рекомендації, рекомендації всіх союзників, та серйозно виконує важку роботу, щоб відповідати високим стандартам НАТО», - відзначив Блінкен.

Він укотре наголосив, що майбутнє України – в Північноатлантичному альянсі: «Зараз наша мета – створити міст до повноправного членства, запропонувавши додаткову підтримку та кращу взаємодію в умовах, коли Україна проводить реформи, необхідні для приєднання до Альянсу».

Також у середу й четвер у Брюсселі відбулися зустрічі глав зовнішньополітичних відомств країн Північноатлантичного альянсу, де питання України було одним із головних.

Читайте також: МЗС Китаю назвало війну в Україні «кризою»

Крім того, в четвер пройшла зустріч у форматі Ради Україна - НАТО за участі міністра закордонних справ Дмитра Кулеби.

 

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена