Україна готується до другої хвилі контрнаступу

ЗСУ ще не залучили основні сили

Президент України Володимир Зеленський повідомив про те, що бійці досягнули фортифікацій ЗС РФ, які гальмували контрнаступальні дії ЗСУ, тож тепер можна очікувати пришвидшення просування Сил оборони. Про це пише Bild.

Спершу президент пояснив, чому контрнаступ повільніший, ніж хотілося б. Основна причина — західна зброя надійшла пізніше, ніж очікувалось. Тим часом ЗС РФ продовжували укріплюватись на окупованих територіях, зокрема, мінували місцевість та будували фортифікаційні споруди.

Між тим наступ почався і ЗСУ поступово подолали рубежі мінування. Отже, Зеленський сказав, що «сьогодні ми наближаємося до моменту, коли відповідні заходи можна проводити швидше».

Слова Зеленського підтверджуються Інститутом вивчення війни та держсекретарем уряду США Ентоні Блінкеном.

Інститут вивчення війни припустив, що на швидкість просування дійсно впливає швидкість надходження зброї. Крім того, поки тривав контрнаступ, бійці Сил оборони успішно виснажували сили росіян на ділянках фронту та півдні та сході.

Раніше у Білому домі дали оцінку українському контрнаступу.

Ентоні Блінкен повідомив, що ЗСУ ще не залучили основні сили. Коли ж основні сили розгорнуть, то ЗС РФ чекають «великі зміни» на полі бою. Також американський політик повідомив, що Україна вже звільнила 50% території, яку окупував ворог протягом року вторгнення.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт

Читайте також