Україна хоче побудовати європейську колію з Варшави до Львова

Наступним напрямком може стати Київ

Фото: ілюстративне

Вже до кінця 2023 року в Україні може бути побудована європейська залізнична колія, що дасть прямий доступ з Варшави до Львова. Наступним напрямком може стати Київ.

Про це йдеться в матеріалі газети Rzeczpospolita.

Якщо план буде реалізований, залізничні перевезення з Польщі та Румунії в Україну будуть набагато швидшими, без необхідності пересадки пасажирів і перегрузки вантажів у прикордонних «сухих портах». 

Колія в 1520 мм стала незручною для країни. Блокада портів країною-терористкою РФ означає, що держава змушена експортувати свої товари, зокрема зерно, іншими шляхами. До речі, ця стара колія була встановлена ще за часів царської Росії для захисту від залізничного вторгнення із Заходу.

Ширина колії в Україні – 1520 мм, європейський стандарт – 1435 мм. Така колія використовується у 60% країн світу. Якщо Україна перейде на європейський зразок, це дозволить їй з'єднати залізниці не лише з Польщею, а ще й із Молдовою, Румунією та іншими країнами.

Залізниця відіграє значну роль в Україні, оскільки нею перевозиться близько 40% вантажів, товарів (для порівняння – у Польщі лише близько 10%). Тому наша держава вже почала будувати залізниці європейського стандарту 1435 мм. Поки що будують кілька кілометрову ділянку від польської Гребенної до української Рави Руської.

Подробиці щодо побудови нової колії розповів Володимир Шемаєв, директор офісу міжнародних проєктів «Укрзалізниці». «Ми до кінця 2023 року продовжимо цю ділянку до Львова по існуючій широкій колії. У майбутньому це створить можливість курсування прямих поїздів Варшава – Львів, без пересадок і змін шасі», – йдеться у повідомленні.

 

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів