Україна не зможе повернути всі території, але переможе у війні, – NYT

Відвоювати всю свою територію, яку захопила РФ, Україні навряд чи вдасться

Україна, підсилена західною допомогою, може вийти переможцем у війні проти російських загарбників, але відвоювати всю свою територію, яку захопила РФ, їй навряд чи вдасться. Про це пише видання The New York Times з посиланням на неназваних американських посадових осіб.

Натомість погано підготовлені війська окупантів не спроможні на подальші значні захоплення.

«Росія захопила найбільш проросійські частини України в перший рік війни. Американські офіційні особи в приватних розмовах говорять, що Україні буде майже неможливо відвоювати всю свою територію, але вона може наполягати на більшій європейській інтеграції, якщо її результати на полі бою будуть сильнішими» - йдеться у матеріалі.

Видання зазначає, що Росія навряд чи отримає значні територіальні здобутки в Україні в найближчі місяці, хоч її погано підготовлені війська намагаються прорвати українську оборону, яка зараз посилена західними боєприпасами.

Деякі посадовці кажуть, що навіть «формально не повернувши свої землі», Україна все одно може вийти переможцем у війні, зблизившись з НАТО і Європою.

«Офіційні особи, з якими ми провели інтерв'ю для цієї статті, говорили на умовах анонімності про секретні військові та розвідувальні оцінки, позиції на полі бою та делікатну дипломатію», - пише видання.

Читайте також: Польща готова прийняти дітей з Охматдиту на лікування

Однак, американські чиновники визнають, що Росія може «досягти значного прогресу», якщо відбудеться «великий стратегічний зсув», наприклад, розширення військового призову і програми підготовки (військових).

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт

Читайте також