Україна офіційно запропонувала Туреччині відновити зерновий коридор без росії

Триває комунікація між Туреччиною та ООН

Україна передала Туреччині свої пропозиції про відновлення роботи «зернового коридору» через територіальні води Румунії та Болгарії без участі рф. 

Про це повідомив на пресконференції посол України в Туреччині Василь Боднар.

«Пропозицію про роботу без росії передано турецькій стороні. Поки що немає остаточного підтвердження. Але оскільки кораблі вже йдуть територіальними водами Румунії, Болгарії, а також Туреччини й проходять протоки без обмежень, це насправді раціональний шлях», - сказав дипломат.

Він зауважив, що і в рамках «зернової ініціативи» доволі частими були випадки, коли країна-агресор обмежувала прохід кораблів до України або намагалася регулювати доступ до того чи іншого українського порту. Крім того, обмежувався перелік продукції, яку можна було експортувати з території України.

Наразі триває комунікація між Туреччиною та ООН за результатами переговорів (між путіним і Ердоганом у Сочі), і з Україною, і з рф, щоб виробити узгоджені позиції. Учасники переговорного процесу очікують «комунікації між Україною і Туреччиною на вищому рівні», тобто між Ердоганом і Зеленським. За інформацією посла, можливо вони відбудуться найближчими днями або в рамках Генасамблеї ООН.

Читайте також: Цієї зими ефективність українських систем ППО буде набагато кращою, - Наєв


«Ми, звісно, займаємо конструктивну позицію щодо наших партнерів Туреччини та ООН і посередників, і напрацьовуватимемо механізми, які будуть вигідні нашій стороні, але не зашкодять принциповій позиції щодо зняття санкцій з росії - це абсолютно хибний шлях», - вважає Боднар.

varta1.com.ua: Новини

Юлія Зуб