Україна отримала 2 мільйони доз вакцини від COVID-19 надані урядом США

vac700
vac700

Сьогодні, 18 липня, ЮНІСЕФ доставив в Україну 2 000 040 доз мРНК-вакцини від COVID-19 виробництва американської компанії Moderna. Про це інформує МОЗ.

Ця партія вакцин надається урядом США через глобальний фонд COVAX.

«Наша ключова мета — захистити якнайбільше українців від COVID-19. Ми вдячні партнерам, які допомагають нам у цьому. Щодня ми збільшуємо обсяги вакцинації, щоб усі охочі мали доступ до неї. Я закликаю українців, які ще не щепились, не зволікати і відвідати найближчий центр масової вакцинації, щоб захистити своє здоров’я», - повідомив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров'я України.

Вакцина Moderna призначена для використання мобільними бригадами, які щеплюють організовані колективи та професійні групи з попередніх етапів.
«Надзвичайно важливо, що більше вакцин надходить зараз, і більше людей в Україні можуть отримати захист від COVID-19, особливо в контексті наступних хвиль пандемії. Ми вдячні уряду США, який зробив можливою цю найновішу поставку. Кращий доступ до вакцин для всіх країн є найбільш ефективним шляхом подолання пандемії. Дуже важливо, щоб люди, особливо ті, хто належить до груп ризику, скористалися  можливістю зробити щеплення та уникли згубного впливу COVID-19 на їхнє здоров’я та життя їхніх сімей”, - зазначила Лора Білл, виконувачка обов’язків Голови представництва ЮНІСЕФ в Україні.

До кінця 2021 року Україна отримає достатню кількість вакцин різних виробників, щоб захистити до 20% населення від COVID в рамках ініціативи.
“ВООЗ вітає першу доставку вакцини Moderna через механізм COVAX в Україну. Через COVAX за останні місяці в Україну було доставлено понад 2 мільйони доз вакцин і сьогоднішня доставка подвоїть доступні вакцини. Ця вакцина широко використовується в США та інших країнах. У середині липня понад 1,3 мільйона українців отримали дві дози вакцини, і ми закликаємо жителів України скористатися можливістю зробити щеплення”, - розповів Ярно Хабіхт, Представник ВООЗ та Голова Бюро ВООЗ в Україні.