Україна після введення у бій втратить багато F-16 та їхніх пілотів

Винищувачі не є невразливими для ворожих ракет

Винищувачі F-16 в Україні повинні будуть першочергово полювати за російськими носіями плануючих авіабомб, і це може призвести до великих втрат літаків F-16 одразу після введення їх у бій. Про це пише Forbes.

Українські винищувачі МіГ-29 і Су-27 можуть виявляти повітряні цілі на відстані близько 50 або 60 миль і вражати їх на відстані приблизно половини цієї відстані. Це означає, що їм потрібно перетнути лінію фронту, щоб вступити в бій з російськими літаками, озброєними КАБ, - чого українські пілоти зазвичай не роблять, оскільки їм бракує систем РЕБ, і літаючи поблизу російських позицій, вони надзвичайно вразливі для російської ППО.

Водночас 50 або 60 літаків Lockheed Martin F-16 можуть дати українському командуванню нові можливості.

«Оснащені системою самозахисту AN/ALQ-213, яка об'єднує датчики, капсульні постановники перешкод і засоби протидії для захисту літака від ракет, F-16 можуть безпечно літати ближче до лінії фронту або навіть над нею. Виявивши цілі на відстані до 70 миль за допомогою своїх радарів AN/APG-66(V)2, пілоти F-16 можуть запускати ракети AIM-120 з відстані 57 миль - досить далеко, щоб вразити російські бомбардувальники, не заглиблюючись углиб території Росії», - пише видання.

Однією з головних переваг F-16 є AIM-120 - ракета типу «вистрілив і забув» із власним крихітним радаром, завдяки якому пілот може відступити відразу після пострілу.

«Ніхто не стверджує, що F-16, який стріляє AIM-120, є суперзброєю або невразливим для ворожих ракет. Щойно Україна введе їх у бій найближчими тижнями або місяцями, то втратить F-16 і їхніх пілотів - потенційно багатьох із них. Велике питання в тому, що Київ виграє від цієї жертви», - йдеться у повідомленні Forbes.

Читайте також: раніше у НАТО заявили про необхідність посилення мобілізації в Україні

Якщо українське командування справді усвідомлює небезпеку, яку російські КАБ становлять для українських позицій на землі, вони мають агресивно розвернути F-16 і націлитися на російські літаки Sukhoi. Хоча, зазначають експерти, проблема, створювана широким використанням КАБ, найімовірніше, збережеться і вирішиться тільки за рахунок додаткових закупівель і розгортання систем протиповітряної оборони «Патріот» і F-16, оснащених сучасними системами протиповітряної оборони «повітря-повітря».

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також