Україна побудувала "зелені" енергомережі, які Росії складніше знищити — AP
Сонячні та вітряні станції витримують влучання ракетами
В Україні збільшилась кількість сонячних та вітряних електростанції, які є децентралізованими, тому одне влучне попадання завдасть їм менше шкоди, ніж удар по ТЕЦ.
Вторгнення і масовані обстріли Росії прискорили перехід України на "чисті" джерела енергії, тепер українці використовують багато сонячних і вітряних електростанцій, які вже не так просто вивести з ладу.
Про це у своїй статті пише інформаційне агентство Associated Press.
Під час кліматичних перемовин ООН, які відбуваються в Азербайджані, генеральний директор найбільшої приватної енергокомпанії "ДТЕК" Максим Тімченко показав графіки постачання електрики у 2024 році. Загальна кількість електроенергії падає, коли російська ракета вражає теплову, вітряну або сонячну електростанцію, і зростає, коли енергетика відновлюється.
"Який ще у нас є вибір? — прокоментував Максим Тимченко в інтерв'ю. — Сидіти, чекати і молитися, щоб вони не вдарили по нас або не зробили нашу роботу і не повернули світло нашому народу?".
Якщо станція постраждає через вибух ракети, вся мережа або більша її частина може відключитися. Вітрові та сонячні установки розподілені й менше залежать одна від одної, тому через одне успішне попадання РФ буде менше шкоди.
Хорошим прикладом є атаки на дві сонячні електростанції ДТЕК минулої весни. У результаті знищено багато сонячних панелей і деякі трансформатори, які підвищують напругу на великі відстані або знижують її для використання в будинках. Заміна трансформаторів і заміна зруйнованих панелей дала змогу фермам, які виробляють 400 мегаватів, відновити роботу за сім днів.
За словами Максима Тімченка, теплоелектростанцію, яка зазнала схожих збитків, відновлювати довелося три-чотири місяці. Таким чином децентралізована генерація більш стійка до ударів і її складніше зруйнувати.
Джеффрі Пайєтт, помічник секретаря Бюро енергетичних ресурсів Держдепартаменту США і колишній посол в Україні, заявив, що російські атаки на енергетичну інфраструктуру еволюціонували. У 2022 і 2023 роках вони були зосереджені на трансформаторах. Сили оборони ефективно захищалися від цих ударів, тож із березня 2024 року Володимир Путін змінив тактику і націлився на генерувальні підприємства. Відтоді близько 50% всього вироблення електроенергії в Україні було виведено з експлуатації, залишилися переважно атомна енергетика, трохи гідроенергетики та великі нові проєкти в галузі поновлюваних джерел енергії, такі як вітрова електростанція, яку будує ДТЕК.
Відновлювані та інші інфраструктурні проєкти фінансуються коштом партнерських відносин між урядами та бізнесом, що дає змогу розподілити ризики, оскільки немає гарантії, що побудоване не буде знищено ракетами. У червні виробник турбін GE Vernova і виробник Honeywell оголосили про плани співпраці з ДТЕК для великих проєктів з вітрової енергії та зберігання енергії в Україні.
"Ми задоволені тим фактом, що Україна зробила те, чого ніхто ніколи не робив, а саме, зберегла енергосистему в умовах війни", — заявив Роджер Мартелла, директор зі сталого розвитку GE Vernova.
Джеффрі Пайєтт додав, що бачить широку підтримку України країнами G7 у сфері енергетики. На його думку, за нового президента США Дональда Трампа Україну продовжать підтримувати за будь-якого розвитку подій.
Читайте також: Україна вперше застосувала британські ракети Storm Shadow для ударів по РФ, - Bloomberg
"Якщо ви почнете залучати великі американські компанії, такі як GE, Fluxus і Honeywell, до реконструкції енергетичної системи, то на реконструкцію енергетичної системи знадобляться мільярди доларів", — сказав він.
varta1.com.ua: Новини
У застосунку Резерв+ з'явились нові онлайн-відстрочки
Можливість отримання відстрочку для багатодітних батьків вже в Резерв+
У Львові 70-річну арку в Стрийському парку хочуть відреставрувати
У Львові планують реставрацію 72-річної арки на вході Стрийського парку
Водіїв попереджають про значне ускладнення погодних умов на Львівщині
Через погіршення погодних умов, водіїв просять бути обережнішими
Найкоментованіше
- Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
- На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
- Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
- У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
- Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)
Найчитаніше
- Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
- На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
- На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
- Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
- Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)
Коментарі