Україна почала формувати команду для контролю за перемир’ям
В України є негативний досвід у межах мінського процесу, коли рф неодноразово порушувала режими припинення вогню
Українська сторона відразу після зустрічі у Саудівській Аравії вже фактично розпочала формування національної команди, яка розроблятиме алгоритми дій для контролю можливого 30-денного перемир'я, а також модальностями майбутніх мирних домовленостей. Це є дуже складним процесом., а також модальностями майбутніх мирних домовленостей. Про це міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив на спільній пресконференції з австрійською колегою Беате Майнль-Райзінгер у Києві, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Глава української дипломатії акцентував, що Україна надзвичайно відповідально ставиться до своїх рішень, тож відразу після повернення з Джидди переговорна команда доповіла Президенту Зеленському про результати зустрічі з американською стороною і внесла пропозиції щодо подальшого розвитку ситуації.
"Ми вже зараз фактично розпочали формування національної команди, яка розроблятиме відповідні алгоритми дій для належного контролю можливого перемир'я", - сказав Сибіга.
Він зауважив, що це надзвичайно складний процес і з огляду на те, що лінія фронту становить понад 1300 км і там відбуваються щоденні бої, і з огляду на наш негативний досвід у рамках Мінського процесу, коли перемир'я проголошувалися 25 разів.
"Для уникнення можливих провокацій з російського боку потрібно бути готовими. Тому зараз буде все спрямовано (на те), щоб українська сторона була готова - з відповідними командами з відповідними напрацюваннями, модальностями, в тому числі майбутнього бачення щодо домовленості чи плану дій для досягнення справедливого сталого миру для України і, безумовно, параметрів та обсягу пакета безпекових гарантій для України. Ця робота вже ведеться, і команда активно над цим працює", - запевнив очільник МЗС.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
У пʼятницю Львів попрощається із захисниками Віталієм Калімуліним та Романом Чайкою
Львів попрощається з військовослужбовцями Віталієм Калімуліним та Романом Чайкою, які віддали життя, захищаючи Україну від російських окупантів
Буданов назвав умови повернення українців з-за кордону
На думку Буданова, саме економічна стабільність стане магнітом для повернення людей
на росії відкрито погрожують країнам Європи: опублікували список "законних цілей"
Міноборони РФ опублікувало адреси європейських підприємств, які нібито виробляють зброю для України, і почало лякати "наслідками"
Найкоментованіше
Найчитаніше
- Гінкго білоба - чи справді «таблетки для пам’яті» працюють і кому вони можуть бути корисні
- У Львові трагічно загинули працівники
- Якою буде погода у Львові та області завтра, 16 травня
- З російського полону повернувся захисник зі Львівщини Андрій Гурський
- У Німеччині помер важкопоранений Герой зі Львівщини
Коментарі