Україна подала позов проти Польщі, Словаччини та Угорщини у межах СОТ

Країни заборонили імпорт української агропродукції

ФОТО: ілюстративне

Україна подала вимоги про проведення консультацій зі Словаччиною, Польщею та Угорщиною, які заборонили імпорт української агропродукції, в межах Світової організації торгівлі (СОТ). Про це повідомила перша віцепрем’єрка України – міністерка економіки Юлія Свириденко.

 Очільниця Мінекономіки пояснила, що Україні потрібна солідарність з ними і захист інтересів фермерів. Вона вважає, що розпочаті з боку Києва кроки та тиск Єврокомісії й інших держав-членів допоможуть відновити нормальну торгівлю між Україною і сусідніми державами, а також показати солідарність між нами.

«Для нас принципово важливим є довести, що окремі держави-члени не можуть забороняти імпорт українських товарів. Тому ми подаємо проти них позови в СОТ», – каже Свириденко.

Вона висловила сподівання, що ці держави знімуть свої обмеження і не доведеться довго зʼясовувати відносини в судах.

На думку віцерпем'єрки, розпочаті Україною кроки і тиск Єврокомісії та інших держав-членів допоможуть відновити нормальну торгівлю між із сусідніми державами.

За її словами, в результаті односторонньої заборони на імпорт української агрородукції з боку Польщі, Словаччини та Угорщини вітчизняні експортери вже зазнали та продовжують зазнавати значних збитків через простої, додаткові витрати та неможливість виконання зовнішньоекономічних угод.

«Україна вбачає в цьому порушення трьома країнами ЄС своїх міжнародних зобов’язань. Також українська сторона вважає, що односторонні дії країн-членів ЄС у сфері торгівлі неприйнятні й усі країни-члени блоку мають координувати та узгоджувати торговельну політику, оскільки вона належить до виняткової компетенції ЄС», – пояснили в Мінекономіки.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк