Україна повернула підлітка, якого рф хотіла мобілізувати до війська

Хлопець запам'ятає своє повноліття

Україна повернула додому підлітка Богдана Єрмохіна, якого в 2022 році незаконно депортували з Маріуполя в рф і хотіли мобілізувати. Своє 18-річчя хлопець відсвяткував уже на батьківщині.Про це повідомив уповноважений із прав людини України Дмитро Лубінець у своєму Telegram-каналі.

За його словами, це сталося сьогодні, 19 листопада – у день народження Богдана.

Повернення хлопця відбулося завдяки Офісу омбудсмена у взаємодії з державою Катар, ЮНІСЕФ, Посольством України в Білорусі за результатами переговорів із російською стороною.

«Це був тернистий шлях. Богдан пережив багато, перебуваючи в рф, але попри все він хотів бути вдома! Сьогодні його бажання здійснилося. Я впевнений, що своє 18-річчя Богдан не забуде ніколи!», — йдеться у повідомленні.

Для довідки: Богдана було вивезено з Маріуполя на територію росії у 2022 році, коли місто окупували. Батька та мати хлопчик втратив кілька років тому, а його законним представником був директор коледжу у місті Маріуполі, де й навчався підліток. Після незаконної депортації у Богдана забрали український паспорт та зробили громадянином рф, влаштувавши до прийомної родини.

Читайте також: ЗСУ розповіли про несподівані причини шалених втрат окупантів

У березні 2023 року підліток намагався втекти з росії, але його затримали на білорусько-українському кордоні і повернули до рф. 8 листопада 2023 року підліток отримав повістку до військкомату, куди має з’явитися у грудні цього року, на досягнення 18 років.

varta1.com.ua: Новини