Україна стане членом НАТО, але є один нюанс - Столтенберг

Генсек НАТО наголосив, що тільки з підтримкою Альянсу Україна переможе ворога та вступить у НАТО

Фото: ілюстративне

НАТО готове бачити Україну у своїх лавах, але лише після її перемоги у розв’язаній росією війні.

Про це заявивив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на брифінгу, який відбувся сьогодні 15 лютого.

«По Україні позиція НАТО не змінилася: Україна стане членом Альянсу, але нині фокус має бути зробленим на тому, щоб гарантувати перемогу України у війні», – заявив генсек НАТО.

За його словами, для цього Альянс має допомагати Україні захистити її суверенітет.

Перемога, а відповідно і гарантування збереження України як суверенної незалежної держави, є, за його словами, єдиною можливістю інтегрувати країну та повністю включити її у євроатлантичне співтовариство.

«Отже, головним, найактуальнішим фокусом союзників по НАТО є гарантування отримання Україною зброї, боєприпасів, яких вона потребує для того, щоби відкинути російських загарбників», – сказав Столтенберг.

Він наголосив, що НАТО працює з Україною щодо довгострокового партнерства, яке допомагає Україні перейти від озброєнь, доктрин і стандартів радянських часів до стандартів НАТО, провести оборонну та безпекову реформи, і це наблизить Україну до Альянсу.

«Найкращим доказом, що підтримка працює, є успіхи, які Україна демонструє на полі бою», – підкреслив Столтенберг.

Він зауважив, що союзники постійно і тісно працюють з керівництвом України, зокрема, в питанні прозорості та підзвітності.

Столтенберг також нагадав, що нещодавно новими членами Альянсу стали Чорногорія і Північна Македонія, проти членства яких активно виступала росія, ще дві країни – Фінляндія і Швеція – дуже близькі до вступу, вже залучені до різних процесів та все більше інтегруються до структур НАТО.

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Сова

Читайте також