Україна та США погодили умови угоди про корисні копалини
Угоду схвалили міністри юстиції, економіки та закордонних справ

Україна і Сполучені Штати Америки погодили деталі договору про корисні копалини після того, як Вашингтон відмовився від найжорсткіших вимог. Про це повідомляє Financial Times.
Ця угода, як сподіваються українські чиновники, поліпшить відносини з адміністрацією президента США Дональда Трампа і прокладе шлях до довгострокових зобов'язань Вашингтона у сфері безпеки.
"Українські чиновники заявляють, що Київ тепер готовий підписати угоду про спільну розробку своїх мінеральних ресурсів, включно з нафтою і газом, після того як США відмовилися від вимог щодо права на 500 мільярдів доларів потенційного доходу від розроблення ресурсів", – йдеться в матеріалі.
Співрозмовники видання кажуть, що їм вдалося домовитися про набагато вигідніші умови угоди. Угоду ж представили як спосіб розширення відносин зі США з метою зміцнення перспектив України після трьох років війни.
"Угода про корисні копалини – це тільки частина загальної картини. Ми неодноразово чули від адміністрації США, що це частина більш масштабної картини", – заявила віцепрем'єр-міністерка України та міністерка юстиції України Ольга Стефанишина, яка вела переговори.
Нововю угодою передбачається створення фонду, до якого Україна вноситиме 50 відсотків доходів від "майбутньої монетизації" державних мінеральних ресурсів. Йдеться також про нафту та газ. Фонд інвестуватиме в проєкти в Україні.
"До нього не входять мінеральні ресурси, які вже поповнюють бюджет українського уряду, тобто він не буде охоплювати поточну діяльність "Нафтогазу" або "Укрнафти", найбільших виробників газу і нафти в Україні. Однак в угоді відсутнє будь-яке посилання на гарантії безпеки США, на яких спочатку наполягав Київ в обмін на згоду на угоду. Вона також залишає без відповіді такі важливі питання, як розмір частки США у фонді та умови угод про "спільне володіння", які мають бути врегульовані в наступних угодах", – пише FT.
Угоду схвалили міністри юстиції, економіки та закордонних справ. Також співрозмовники видання не виключили можливість візиту Володимира Зеленського до Білого дому найближчими тижнями для церемонії підписання документа з Трампом.
varta1.com.ua: Новини

Підозрюваним у вбивстві Ганула є військовий, який перебував у СЗЧ, - Нацполіція
Під час обшуку в нього вилучили пістолет, а також гранати

Стефанішина назвала рік вступу України до ЄС
Серйозність намірів ЄС також можна оцінювати по зусиллях Угорщини з блокування їх реалізації

росія не оточувала тисячі українських військових на Курщині, - Forbes
Українські війська, що вижили, покинули Курськ, залишивши техніку, але врятувавши тисячі життів
Найкоментованіше
- Наймолодший комбриг в історії ЗСУ заявив, що мобілізувати доведеться навіть 18-річних
- Мешканець Львівщини намагався завезти до України російську літературу
- Понад 20 загиблих внаслідок ракетної атаки по Сумах: жахливі кадри з місця події (ФОТО/ВІДЕО)
- Зінченко повідомив про своє «отруєння», а в суді його прихильники заявили, що донька Фаріон "мала мотиви убити маму" (ВІДЕО)
- Голова Сумської ОВА заявив, що він не організував нагородження військових
Найчитаніше
- Наймолодший комбриг в історії ЗСУ заявив, що мобілізувати доведеться навіть 18-річних
- Місто на Львівщині попрощається з двома Героями
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з 2024 року вважався безвісти зниклим
- На війні загинув 26-річний Герой зі Львівщини Олександр Дячишин
- Стало відомо, про загибель двох Героїв з однієї громади Львівщини
Коментарі
Ні слову не вірю. От так і взяв Трамп і відмовився виставляти "борг Україні" за надану Байденом допомогу? Сумнівно. Заманюють.