Україна відчуває брак боєприпасів: часом ледве стримує російські війська, – Bloomberg

Брак відчують вже наприкінці весни

Ситуація на фронті стає дедалі важчою. Для підтримки «активної оборони» Україна потребуватиме постійного постачання артилерійських снарядів та інших боєприпасів, які союзники намагаються забезпечити.

За словами європейського дипломата, нещодавні хвилі російських ракетних атак також вбили десятки людей у Києві та інших містах, оскільки українська ППО, яка значною мірою покладається на дорогі перехоплювачі, надані союзниками, не змогла знищити стільки зброї як раніше.

«Європейські союзники не зможуть доставити 1 мільйон артилерійських снарядів, які вони обіцяли доставити до 1 березня, надавши до цього терміну лише близько 600 тисяч на тлі постійних затримок у виробництві і занепокоєння щодо виснаження запасів», – пише видання.

Дослідник Rand Corp і офіцер запасу армії США Енн Марі Дейлі вважає, якщо українські війська не матимуть снарядів, щоб утримувати тиск, Росія може продовжити артилерійські обстріли, а піхота атакуватиме українські позиції. Це несправедлива боротьба для українських захисників.

«Виклики з'являються в той час, коли українське командування завершує розробку планів утримання 600-мильної лінії фронту в цьому році, промацуючи слабкі місця в російській обороні, але не намагаючись здійснити серйозний прорив після того, як минулорічний контрнаступ приніс невтішні результати», – йдеться у статті.

У США питання допомоги на 60 мільярдів доларів зайшло у глухий кут, хоча Білий дім все ще запевняє Київ та інших союзників, що розраховує отримати схвалення в кінцевому підсумку.

Читайте також: У WP уточнили причину розбіжностей між Залужним і Зеленським

«Навіть якщо допомога від ЄС надійде, брак американської підтримки українські війська відчують на полі бою вже наприкінці весни, вважають західні дипломати», – вказують автори.

varta1.com.ua: Новини

Юлія Зуб

Читайте також