Україна виплатить 12 тисяч євро в’язню, якого побили під час евакуації з колонії на Львівщині
ЄСПЛ виніс рішення у справі
Європейський суд з прав людини виніс рішення у справі “Мушинський проти України” та зобов’язав український уряд виплатити заявнику, якого побили під час евакуації з колонії на Львівщині у 2012 році, 12 тисяч євро компенсації, повідомляє «ZMINA».
Пожежа у Сокальскій виправній колонії суворого режиму № 47, що знаходиться на березі річки Західний Буг у селищі Жвирка на Львівщині, спалахнула 27 березня близько 15 години. Колонія раніше була місцем паломництва до ікони Сокальської Богоматері, однак радянська влада перетворила келії монахів на камери.
Полум’я, яке рятувальникам вдалось загасити лише під вечір, перекинулося на житлові будівлі, де тримали довічно позбавлених волі, серед яких був й постраждалий заявник.
Адміністрація установи вирішила провести евакуацію в’язнів, однак, за словами правозахисників, здійснювали її варварськими методами — людей жорстоко побили.
“Побиття було масовим та безпідставним. Навіть самі потерпілі не могли пояснити, через що їх так лупцювали. Адже вони не підпалювали будівлю установи та не вчиняли бунт. Однак майже всі отримали тілесні ушкодження”, — кажуть вони.
У пов’язаних з пожежою публікації десятирічної давнини можна знайти слова тодішньої речниці обласного управління міліції Світлани Добровольської, яка запевняла, що евакуація пройшла без жодних інцидентів.
“Під час пожежі у Сокальській виправній колонії ніхто з в’язнів не втік. Не було жодних інцидентів і під час конвоювання засуджених до інших установ”, — казала посадовиця.
Ув’язнений Мушинський внаслідок евакуації опинився у Львівській багатопрофільній лікарні. Там він загоїв тілесні ушкодження, однак зафіксувати їх належним чином не зміг. Захисники чоловіка кажуть, що тюремні медики допомагали своїм колегам уникнути відповідальності.
У ЄСПЛ довести наявність жорстокого поводження за майже повної відсутності медичних доказів було складно, а тому довелося звертатися до інших постраждалих. Вони дали свідчення про те, що бачили того дня. За словами правозахисників, саме це врятувало справу.
Цього року через повномасштабне вторгнення росії в Україні евакуювали 10 установ виконання покарань. Міністерство юстиції звітувало, що евакуація пройшла успішно, але правозахисники розповідали про проблеми і називали ситуацію з колоніями на новоокупованих росіянами територіях трагічною, зокрема на Херсонщині.
Також під час евакуацій з Оріхівської виправної колонії № 88 у Запорізькій області до Кропивницької виправної колонії № 6 майже чотири сотні ув’язнених жорстоко побили та катували. Ці факти зафіксував представник Уповноваженої Верховної Ради з прав людини й помічник народного депутата Костянтина Касая Сергій Зуйков.
Як повідомлялося, в’язні-переселенці влаштували бунт і підпалили приміщення у виправній колонії на Рівненщині.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
На Прикарпатті судитимуть суддю, яка на смерть збила пішохода
Унаслідок ДТП один із чоловіків загинув на місці, інший отримав тілесні ушкодження
У Києві через недбалість лікаря пацієнт осліпнув на одне око
Дії лікаря-отоларинголога кваліфіковано як неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків
На Львівщині чоловік зґвалтував 13-річну племінницю
На початку червня 2025 року вночі в одному з сіл Яворівського району засуджений напідпитку зґвалтував свою племінницю
Найкоментованіше
- Громадянина Німеччини, який приїхав провідати родичів, мобілізували на Буковині - нардеп
- Скасування математики на НМТ викликало скандал в Україні
- На вʼїзді до Львова підпірна стінка вже наполовину готова
- Зеленський повідомив, що готовий просто зараз почати прямі перемовини з Путіним
- В Україні запустили нову дорогу до кордону з Польщею стратегічного значення
Найчитаніше
- Громадянина Німеччини, який приїхав провідати родичів, мобілізували на Буковині - нардеп
- У Києві водій влетів у пішохідну зону, багато загиблих
- На Львівщині у ДТП автомобіль опинився у кюветі
- Оцифрування трудових книжок просять відтермінувати до завершення воєнного стану
- На Донеччині загинув Герой зі Львівщини Ігор Жук
Коментарі