Українці почнуть отримувати "третю" платіжку за газ

Нова платіжка - за утримання внутрішньо будинкових мереж

ілюстрація6 ГазПравда

Найближчим часом планують ввести третю квитанцію за газ. Нова платіжка - за утримання внутрішньо будинкових мереж. Раніше ця сума входила у єдиний платіж за газ.

Чому буде приходити третя платіжка та що про неї потрібно знати, розповідає РБК-Україна.

Що зміниться

ілюстрація: gazpravda

Раніше плата за ТО була включена у єдиний платіж, тому багато українців навіть не знали. А от чи виконували облгази належним чином свої зобов’язання щодо утримання у задовільному стані внутрішніх газових мереж, димо- та вентканалів, а також газоспоживаючого обладнання у багатоквартирних і приватних будинках - невідомо.

З 2020 року українці почали отримувати дві платіжки за газ - одну за його постачання, другу - за доставку (розподіл) газу. Але з нових тарифів облгазів на доставку газу виключили плату за технічне обслуговування внутрішньо будинкових систем газопостачання. І поступово втратили чинність нормативно правові акти, які зобов'язували облгази безоплатно здійснювати ТО в житлових будинках на періодичній основі.

Тепер відповідальність за експлуатацію та утримання в належному стані внутрішніх газових мереж, котлів, газових бойлерів, колонок, справності вентиляції у приміщенні на осіб, які найбільш вмотивовані в їх безаварійній роботі, покладена на їх власників, а саме:

- у багатоквартирному будинку за мережі спільної власності в зоні загального використання – на співвласників багатоповерхівки;

- у приватному житловому будинку та безпосередньо у квартирах - на їх господаря.

Законодавство надало право власнику обирати організацію, яка винятково на договірних умовах та на платній основі буде здійснювати роботи з ТО у внутрішньо будинкових газових системах: це може бути як місцевий облгаз, так і інші організації, які отримали на це відповідні дозволи.

Власник буде розуміти, за що саме він буде сплачувати кошти та зможе контролювати виконання договірних зобов'язань виконавця ТО. У законодавстві є застереження, що у випадку незабезпечення технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньо будинкових газових мереж у будинку розподіл природнього газу припиняється.

НКРЕКП щороку встановлює для операторів ГРМ граничні рівні вартості виконання видів робіт та послуг з ТО ВБСГ у багатоквартирних будинках.

Читайте також: в Україні ймовірно зростуть тарифи на газ та електроенергію. 

Варто зазначити, що типовий договір, а також тарифи на ТО, ще не затверджені НКРЕКП. Тому укладання типового договору зі співвласниками багатоповерхівки є неможливим. Тому не варто піддаватися на маніпуляції та погрози, коли міськ- облгази вимагають укладення договору, - наголошується у повідомленні.

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий

Читайте також