Українці вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні: 24 жителів Львова та області загинули під час Революції Гідності (ФОТО)
10 років тому у центрі Києва відбувся масовий розстріл учасників протесту
20 лютого 2014 року в центрі Києва відбувся масовий розстріл протестувальників, а наступного дня стало відомо про втечу зі столиці тодішнього президента Януковича.
Кілька днів, які змінили історію України.
10 років трагедії, яку спостерігав світ і самі українці, яка відбувалась у центрі столиці, на Майдані Незалежності, вулиці Інститутській (нині Алея Героїв Небесної Сотні), а також Грушевського, про події нагадує «Вечірній Київ».
Тодішня керівна верхівка намагалась щосили утримати владу і не гребувала вбивствами, розстрілами, катуваннями учасників акцій протесту.
Беркутівці намагалися прорватися на Майдан. О 8 годині 55 хвилин учасники Революції Гідності почали підійматися Інститутською, щоб відтіснити силовиків.
Лише в один день, 20 лютого 2014 року, смертельно поранені були 48 мирних учасників Революції Гідності, а також 4 працівників органів внутрішніх справ.
У Майдані брали учать 840 тисяч мітингувальників та 60 тисяч правоохоронців, які можуть підозрюватись в розстрілах.
Усі ці роки велось слідство, яке має дати відповідь на запитання: хто дав наказ стріляти по мирних протестувальниках? Хто стріляв у цивільних беззбройних людей?
За даними ДБР встановлено коло осіб, які 18-20 лютого 2014 року віддавали накази та приймали відповідні рішення щодо застосування працівниками правоохоронних органів без відповідних на те підстав і з порушенням норм чинного законодавства спеціальних засобів, військової техніки, вогнепальної зброї для силової протидії та розгону демонстрантів у центрі столиці та припинення акцій протесту.
У вчиненні цих злочинів обвинувачуються члени злочинної групи — колишні високопосадовці:
Президент України;
Міністр внутрішніх справ України;
заступник Міністра внутрішніх справ України;
Голова СБУ;
Перший заступник Голови СБУ — керівник Антитерористичного центру;
Міністр оборони України;
начальник Головного управління — командувач внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України;
в.о. начальника ГУМВС України в м. Києві;
заступник начальника ГУМВС України — начальник міліції громадської безпеки;
командир ПМОП «Беркут» при ГУМВС України в м. Києві.
Також посадовці організували штурм Майдану під виглядом «антитерористичної операції», а вранці 20 лютого наказали розстрілювати мітингувальників. Це робилося з перевищенням влади, службових повноважень, без жодних законних підстав.
Такі дії колишнього президента та екскерівників правоохоронних органів призвели до масових жертв серед учасників акцій протесту в центральній частині Києва, в тому числі до смерті 67 цивільних осіб.
Всього постраждали 887 осіб та 132 правоохоронців.
20 лютого 2014 року в самому серці столиці міліціонери спецроти виконали наказ вищого керівництва і почали стріляти в мирних учасників мітингу.
ДБР розслідує злочини проти Майдану: понад 100 справ передано до суду, у тому числі й щодо всієї керівної ланки.
З початку 2024 року за матеріалами ДБР до суду передані обвинувальні акти щодо безпосередніх вбивць активістів Майдану, про підозру повідомлено знаковим фігурантам розслідування.
Департамент у «справах Майдану» Офісу генерального прокурора незадоволений кількістю судових вироків через тривалий судовий розгляд справ цієї категорії, також залишаються нерозкритими вбивства 22 січня і частково — 18 лютого.
«У 2023 році вироків у „справах Майдану“ стільки ж, скільки за чотири попередні роки разом узяті. Але кількість вироків нас не влаштовує, їх дуже мало. І це величезна проблема — тривалість судового засідання», — розповів 19 лютого на брифінгу в Києві начальник департаменту у «справах Майдану» Офісу генпрокурора Олексій Донський.
Донський пояснив, що є об’єктивні складнощі з розкриттям цих злочинів.
«Вони пов’язані не тільки зі скоєнням їх в умовах неочевидності… а і з первинним документуванням у цих справах. Це було ще до зміни влади, тому першочергові слідчі дії, спроби розкриття злочину по гарячих слідах, на жаль, не відбувалися так, як мало бути», — додав він.
Водночас Донський зазначив, що строків давності за цими злочинами немає.
Читайте також: у Львові підсвітили небо в пам’ять про Героїв Небесної Сотні.
Як пише Радіо «Свобода», 24 жителів Львова та Львівської області загинули під час Революції Гідності. Більшість була вбита снайперами, які цілились у голову, серце, шию протестувальників.
varta1.com.ua: Новини
У понеділок Львів попрощається з чотирма полеглими Героями, які боронили Україну від окупантів (ФОТО)
Мерія закликає мешканців та гостей міста долучитись до міських церемоній прощання та утриматися в цей час від розважальних заходів і святкувань
Війна забрала життя ще одного захисника з Львівщини: загинув Назар Кузьма
Загинув внаслідок влучання FPV-дрона на Донеччині
12-річна дівчинка постраждала під час пожежі на Львівщині
Дитину з опіками госпіталізували до лікарні
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі