Українці зможуть реєструвати авто або оформити посвідчення водія без пластикових бланків

Водіям запропонували вибір

Кабінет міністрів України прийняв зміни до двох постанов, які регулюють отримання посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів. Згідно цих змін більше не буде обов’язковим отримувати пластикові бланки документів про право керування транспортними засобами та про реєстрацію транспортних засобів. Про це повідомили у прес-центрі сервісного центру МВС.

Тобто, у водіїв буде вибір між отриманням послуг:

  • виключно онлайн із оформленням тільки електронного варіанту документів, які дають право керувати транспортними засобами;
  • чи з оформленням традиційних пластикових бланків посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, наприклад, у сервісному центрі МВС.

«Кабінет Міністрів України прийняв фінальний підзаконний акт (всього три Постанови і один Закон), спрямований на правове врегулювання процедури отримання електронного посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу», — зазначив заступник Міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий. 

Коли зміни набувають чинності?

Усі ці зміни про Е-посвідчення водія та Е-свідоцтво про реєстрацію транспортних засобів набудуть чинності 14 грудня 2022 року.

Цифрова держава і зручний державний сервіс — це те, що українці будують навіть під час війни. Головний сервісний центр і надалі працюватиме над рішеннями, які дозволять спрощувати отримання державних послуг.

Що зміниться для водіїв?

Електронні варіанти документів, тобто, Е-посвідчення водія та Е-свідоцтво про реєстрацію транспортних, засобів можуть стати єдиними наявними у людини документами, що дають право керувати транспортними засобами. Якщо раніше при реєстрації авто або при отриманні посвідчення водія обов’язковим було оформлення бланків цих документів, то від середини грудня можливо буде від бланків зовсім відмовитись. 

«Посвідчення водія або свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу в Електронному кабінеті водія чи в застосунку Дія не просто стає рівнозначним до фізичних документів, а може повністю їх замінювати», — уточнив начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.

Діджиталізація послуг передбачає, що самостійно у кілька кліків можна буде оформляти обмін посвідчення водія, проводити реєстраційні дії з транспортними засобами у тих випадках, де огляд фахівців експертної служби МВС не є обов’язковим. Громадяни зможуть зекономити не сплачуючи за бланкову продукцію.

Як повідомлялося раніше, в Україні запровадили нові штрафи для водіїв авто.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. Викладача Львівського університету знайшли побитим і без свідомості під Києвом: що відомо (ОНОВЛЕНО)
  2. Побиття лаборанта: у Львівському обласному ТЦК та СП прокоментували інцидент (ОНОВЛЕНО)
  3. Згідно з наказом Сирського близько 50 тис. військових усіх родів військ будуть переведені у Сухопутні війська
  4. Вандали у Львові замалювали табличку з назвою вулиці Ірини Фаріон (ВІДЕО)
  5. Львівській патрульні знайшли водія, який їздив на площі перед Оперним театром (ВІДЕО)

Найчитаніше

  1. Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який у 2024 році загинув через два місяці після призову
  2. Викладача Львівського університету знайшли побитим і без свідомості під Києвом: що відомо (ОНОВЛЕНО)
  3. “На щиті” до рідної громади на Львівщині повертається Герой Михайло Бочелюк
  4. Побиття лаборанта: у Львівському обласному ТЦК та СП прокоментували інцидент (ОНОВЛЕНО)
  5. 5-річний хлопчик помер під час лікування зубів у Львові: лікарці повідомлено про підозру