Українцям пояснили, чому обмінювати полонених цивільних складніше ніж військових

Зеленський розповів, чому це дуже складний процес

ФОТО: ілюстративне

Володимир Зеленський розповів, скільки цивільних вдалося повернути з російського полону і чому це дуже складний процес. Про це президент України сказав під час пресконференції 6 червня.

 «Ми повернули 2500 людей. З них – 372 або 374 дитини і десь близько 150 цивільних. Тобто із 2,5 тисяч, 550 людей – це діти і цивільні. Цивільних повертати складно, тому що в обміні міняєш військових на військових... У нас немає дуже багато цивільних (росіян - ред.), яких ми можемо поміняти на цивільних», - пояснив Зеленський.

Президент нагадав, що в Україні працює координаційний центр щодо обміну, який займається обмінами військових. Там працюють очільник розвідки Кирило Буданов та керівник ОП Андрій Єрмак. Водночас уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець займається переважно проблемами цивільних.

«І зараз ще відкрився центр щодо повернення наших діточок. Там є дуже потужна програма, вони повернули понад 300 дітей вже. Вони усі одна команда, але це різні треки», - додав Зеленський.

Український лідер також розповів, що Саудівська Аравія та Туреччина допомагали Україні з обміном військових, і це були позитивні моменти.

Нагадаємо, ще у квітні зниклими безвісти вважалися близько семи тисяч українців.

«З боку Туреччини, вони знають питання кримських татар, я вважаю, що це на них. Я з ними говорив ще до повномасштабного вторгнення, це був перший мій візит до Туреччини, познайомився з Ердоганом, я тоді привіз йому список усіх кримських політв’язнів. Потім я цей список оновлював. Він обіцяв мені допомогти, будемо дивитись на результат», - зауважив президент.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також