Українцям приготували підвищення мінімальної зарплати: яку суму пропонують

У 2023 році ця сума поки становить 6700 грн

ФОТО: ілюстративне

В Україні офіційно запропонували перерахувати мінімальні зарплати українцям у 2024 році. Передбачається, що мінзарплату буде підвищено до 7651 грн (у 2023 році – 6700 грн.).

Саме таку пропозицію передало Міністерство економіки Мінфіну, повідомляють у Федерації профспілок України. Наразі Мінекономіки перебуває у процесі перегляду попередніх показників макропрогнозу на наступний бюджетний період.

Окрім підвищення мінімальної зарплати, відомство запропонувало встановити розмір посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду єдиної тарифної сітки – 3443 грн (зараз 2893 грн). І цей показник, і мінімалка поки що «заморожені».

Водночас, Мінсоцполітики розрахувало розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. У цінах квітня 2023 року він становив 7782 грн.

Самі профспілки розрахували іншу суму – 9435 грн. Вони наполягають, що саме до цього рівня має бути підвищено мінімальну зарплату 2023 року. За їх словами, це допоможе виборювати легалізацію ринку праці в Україні.

Нинішній рівень мінімальної зарплати – 6700 грн – було встановлено з жовтня 2022 року. У 2023-му підвищення цього показника не планується через повномасштабну війну, яку розв'язала росія.

Мінзарплата встановлює обов'язковий мінімальний рівень оплати праці. Однак, крім того, від неї залежить розмір єдиного соціального внеску. Ставка ЄСВ становить 22% від мінімальної зарплати, тож при зростанні останньої суми збору також зростають.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також