Українцям радять зробити запас продуктів на випадок аварії на ЗАЕС: що потрібно

Як підготуватися

Про підготовку теракту на Запорізькій АЕС попереджали офіційні особи держави. Спираючись на матеріали розвідки. Катастрофа може негативно вплинути на частину території України. Вітер може рознести радіоактивні речовини на великі відстані. Відповідно не всі продукти можна буде їсти. Як підготуватися до будь-яких сценаріїв, навіть найгірших, радить dovidka.info

Громадянам варто подбати про запас продуктів, щоб можна було протриматись у перші дні після аварії.

Надаємо список того що можна буде споживати, а що ні.

Продукти, які потрібно підготувати на випадок аварії на Запорізькій АЕС

  • Вода в герметичних пляшках
  • Сублімовані продукти (каші, супи, вермішель швидкого приготування)
  • Розчинні напої в герметичних упаковках - кава, чай, сухе молоко
  • Консерви м'ясні, рибні, овочеві
  • Хлібці та печиво в упаковках, енергетичні батончики
  • Горішки в пачці чи банках
  • Шоколад
  • Сухофрукти
  • Каші швидкого приготування без окропу (гречка, перловка, кускус, вівсянка, кіноа, манка)

Воду запасають із розрахунку по 3 літри на людину на один день для пиття та приготування їжі, а також по 10-12 літрів на кожного для особистої гігієни.

Крім того, потрібно зробити запас вологих серветок та корму для домашніх тварин.

При цьому корм також має бути у герметичних упаковках. І звичайно, весь посуд потрібно буде перед використанням дуже ретельно протирати

Що не можна буде споживати

Не можна їсти нічого, що було на відкритому повітрі під час теракту. Тобто, продукти з власного саду чи городу стануть непридатними. Крім того, не можна буде їсти і пити все, що знаходилося в квартирі при відчинених вікнах та кватирках або просто без кришок.

Можна споживати в їжу лише те, що знаходиться у закритих контейнерах, герметично закупорених банках, а також у холодильниках та морозильних камерах.

Крім того, потрібно зробити запас продуктів, які допоможуть вижити спочатку після ядерної аварії, поки не налагодять постачання громадян водою та їжею.

Як безпечно харчуватися та пити воду під час радіаційної аварії чи після ядерної атаки?

Безпечною для вживання є їжа, яка не контактувала з радіоактивними речовинами: їжа в герметичних контейнерах (банках, пляшках, коробках тощо) та їжа в холодильнику або морозильній камері.

Перед відкриттям протріть харчові контейнери вологою ганчіркою або чистим рушником. Також перед використанням протріть столи та посуд вологою ганчіркою або чистим рушником. Витріть миски й килимки для домашніх тварин.

Ганчірʼя, яким ви очищували посуд та поверхні, покладіть у пакет чи пластикову коробку, яка герметично закривається. Бажано наклеїти на них етикетку з попередженням про радіацію й зберігати в місці, не доступному для дітей чи домашніх тварин.

Не збирайте й не вживайте їжу зі свого саду, городу чи ту, що перебувала на вулиці, поки не отримаєте офіційне повідомлення, що це безпечно.

Лише бутильована вода є безпечною для вживання, поки не буде проведена перевірка водопровідної води на забруднення. Кип’ятіння не позбавляє від радіоактивних речовин. Ви повинні мати воду в пляшках, якою запаслись заздалегідь.

Читайте також: Україна може дізнатися про підрив ЗАЕС через кілька годин після катастрофи

ДСНС чи органи виконавчої влади повідомлять про безпеку водопровідної води.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також