Українцям видаватимуть «сертифікат захисника»

«Смарт-мобілізація»

Нардеп та глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія розповів в ефірі телемарафону, що громадян України не влаштовують співробітники військкомату на вулицях, які ловлять військовозобов'язаних. Про це пише 24 Канал.

Член комітету Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давида Арахамії розповів, що треба зібрати всіх мобілізованих у єдину базу.

Для цього Верховна Рада проголосувала за законопроєкт, що дозволяє зробити в системі «Оберіг» електронний реєстр та отримати так званий «сертифікат захисника».

«Якщо ви пам'ятаєте, у нас коли COVID був, усі повинні були ходити з таким згенерованим сертифікатом, який показував, чи вакциновані вони, чи ні. Ось таким чином буде сертифікат, який отримають або через інтернет, або в ТЦК. Навіщо це? Щоб ми розуміли, скільки людей теоретично може бути призвано, і в такий спосіб організувати так звану »смарт-мобілізацію«», – заявив Давид Арахамія.

Він пояснив, що чоловікам з таким сертифікатом можуть повідомляти орієнтовні терміни призову, щоб вони змогли підготуватися.

Політик каже, що не можуть видавати сертифікати на добровільній основі. Проте й примус, який запропонували у Міноборони, також не підходить.

«Але треба мати якийсь примус. Ми ще не знаємо, що це буде, шукатимемо баланс. Думаю, знайдемо компромісне рішення, яке з одного боку стимулюватиме, а з іншого – каратиме за відмову. Або, зрештою, люди скажуть, нехай далі ходять вулицею, не треба жодних електронних повісток», – додав Арахамія.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт