Українка розповіла, як діяли медики при підозрі в неї COVID-19
У соціальній мережі «Facebook», Asja Chornogorska-Tymochko розповіла власну історію про підозру коронавірус.
«На 12–13 день після повернення з Риму у мене з’явилися перші симптоми. Але біль у м’язах та слабкість я списала на крепатуру та перевтому. На вихідних перепочила і у вівторок прийшла на роботу. На роботі мені погіршало, я поїхала до додому. Біль у м’язах посилився, озноб, трохи піднялася температура, з’явилося легке покашлювання. Відлежалася — стало краще. Але за два дні біль посилився аж до судом, посилився кашель, стало важко дихати, хоч високої температури і не було», — описує жінка.
У масці авторка пішла до сімейного лікаря. Лікар, почувши розповідь, одразу викликала спецбригаду швидкої — підозра на #covid19. Вийшла з кабінету, за кілька хвилин повернулася з захисними халатами, масками, окулярами і т. д. для себе і медсестри.
Дописувачка цей час сиділа у куточку на кушетці, не наближаючись ближче ніж на півтори метри. Огляд лікарка проводила вже в захисному одязі.
Згідно протоколу, людина в якої підозра на коронавірус і всі контактні особи мають сидіти в кабінеті, із зачиненими вікнами, чекати на приїзд спецбригади швидкої. Якщо коронавірус підтверджується, контактні особи — на карантин, кабінет — на обробку.
Швидка медична допомога приїхала майже за півтори години — спецбригад мало, викликів багато. Жінку госпітлізували до Олександрівської лікарні — саме там в інфекційному відділенні роблять тести.
«Там я переповіла все, що вже розказала лікарці, включно зі списком контактних осіб, повторно обстежили. Зробили експрес-тест: результат — НЕГАТИВНИЙ. Але, як мені підказують, експрес-тест дає інфо про наявність антитіл, який може спочатку не бути. Тому поки поставили діагноз »гострий бронхіт«, а кров також відправили на лабораторний аналіз (результату ще немає). Незалежно від результату — 2 тижні карантину (а машину швидкої, в якій мене везли, — на обробку до наступного виїзду). Запропонували шпиталізацю або самоізоляцію вдома, я обрала другий варіант. Лікування дистанційно розписала сімейна лікарка, її ж маю інформувати про свій стан», — йдеться у повідомленні.
Також, жінка надала поради людям:
- Якщо ви маєте симптоми, характерні для коронавірусу та прибули з країни ризику, або контактували з прибулими — проконсультуйтеся зі своїм лікарем по телефону, не йдіть в поліклініку. Якщо лікар скаже — викликайте швидку. Обмежте контакти з оточенням. Вдягніть маску (вони саме для цього, не для здорових).
- Не біжіть самостійно в лікарню — вас не приймуть, лише зі швидкої медичної допомоги. Там уже відлагоджений механізм прийому, щоб потенційні хворі не контактували з оточенням. Впускають по одному, у супроводі лікарів швидкої.
- Не приймайте жарознижувальні чи якісь порошки-таблетки, які збивають температуру чи симптоми — є ризик приховати симптоми і пропустити початок хвороби.
- Навіть якщо експрес-тест негативний, все одно ризик є. Він не дає 100 % гарантії, лише показує наявність антитіл, які могли не встигнути виробитися. Сказали сидіти на карантині/в самоізоляції — сидіть. Чекайте на результати лабораторного.
- Будьте терплячішими до медпрацівників. Всі, з ким я вчора стикнулася, діяли максимально професійно. Викликів багато, персоналу мало, працюють на повну, ще й у незручній екіпіровці. Поки я чекала, коли чоловік забере мене з лікарні, швидкі під’їждали буквально кожні 5 хвилин. Швидка, в якій мене везли, навіть з проблисковими і сиреною, ледве «продиралася» крізь затор. Випадок не важкий, але ж — втрата часу.
varta1.com.ua: Новини
Кабмін спростив реєстрацію волонтерських автомобілів для військовослужбовців
Військові можуть реєструвати транспорт на своє ім’я
Деяким українцям МВС радить оновити водійські права
Ті, хто отримав права до 2013
Енергетик оцінила, чи вистачить Україні запасів газу для проходження зими
Запаси можуть бути на критичному рівні
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі