Українки під час війни стали більше звертатися до клінік штучного запліднення
Є безкоштовні ЕКЗ-програми для військових

В Україні реєструють спад народжуваності. Так, за час війни, за даними електронної системи здоров’я, завагітніли понад 69 тисяч жінок, тоді як торік було понад 146 тисяч — удвічі більше за такий період.
Водночас, клініки штучного запліднення кажуть про збільшення тих, хто приходить по дитину до них і пропонують безкоштовні ЕКЗ-програми для військових, повідомляє «УНІАН».
Нині щоп’ята пара в Україні не може завагітніти самостійно. Тепер лікувати безпліддя можна безкоштовно, одну спробу ЕКЗ дарує держава. Працюють на вибір три центри репрудоктології — у Києві, в Харкові та в Івано-Франківську. Проте на державне ЕКЗ приходять лише 200 пар, тому що їх дуже мало направляють з регіонів.
Лікарі зізнаються, що чекали зниження кількості охочих зробити штучне запліднення, та сталося навпаки. Наразі, кажуть медики, багато пар наважуються на такий крок.
Скорочення населення України
Станом на 1 січня 2022 року в Україні проживало 34,5 млн громадян, а на кінець серпня — 27,8 млн, йшлося у пояснювальній записці до проекту державного бюджету на 2023 рік. Тобто за півроку великої війни чисельність населення України зменшилася на 6,7 млн.
Як повідомлялося, в Україні збільшили декретні виплати.
varta1.com.ua: Новини

У мобільному застосунку "Резерв+" стався збій: подробиці
Спостерігається нестабільний доступ до системи "Трембіта", яка є захищеною від несанкціонованого доступу та зломі

П'яний житель Волині зухвало викрав автомобіль і скоїв жахливу ДТП (ФОТО)
Правопорушника із тілесними ушкодженнями доставили у реанімаційне відділення лікарні

У Києві другий день поспіль фіксують погіршення якості повітря: причина
Рівень забрудненості повітря на правому березі середній, на лівому – дуже високий
Найкоментованіше
- На Тернопільщині знайшли мертвим 30-річного чоловіка, якого, як повідомили в поліцію його рідні, забрали з вулиці працівники ТЦК
- Українських дівчат треба зі школи готувати до захисту Батьківщини – радниця з гендерних питань ЗСУ
- У Львові сталася масштабна ДТП (ФОТО)
- Військові припускають, що командування може достроково завершити Курську операцію
- Зеленський уточнив, в який момент запрацює тиша
Найчитаніше
- У львівській лікарні у реанімації перебуває 17-річний юнак з важким захворюванням
- Пошуки трирічного хлопчика, якого всю ніч шукали сотні людей, увінчалися успіхом: дитину знайшли біля річки (ФОТО)
- Сьогодні перестало битися серце військовослужбовця Василя Мацька з Львівщини
- На війні загинув Герой зі Львівщини Василь Маркевич
- У водоймах біля Львова працюють водолази з метою пошуку безвісти зниклої жінки (ФОТО)
Коментарі