Українська розвідка має списки людей, яких росія може залучити до спецоперації «Майдан-3»

Операція, метою якої є розхитування суспільно-політичної ситуації всередині України, з боку росії отримала назву «Майдан-3»

ФОТО: ілюстративне

Представник ГУР Андрій Юсов заявив, що управління розвідки має списки осіб, яких російська федерація може залучити до поширення російських наративів і впливу на суспільно-політичну ситуацію в Україні. Про це він сказав в ефірі «Радіо Свобода».

 Представник військової розвідки зазначив, що часто з такими людьми контактують не напряму, а через посередників, і серед таких людей можуть бути громадські й політичні діячі, лідери суспільної думки.

«Я зараз не можу називати конкретні прізвища. Є списки людей, по яких ворог працює, і є завдання залучати їх для поширення своєї риторики і впливу на суспільно-політичну ситуацію в країні. Це десятки людей, якщо ми говоримо про впливові категорії. Не напряму, тобто це не завжди означає, що до людини звертається хтось із »червоною зіркою«. Це може бути вихід на посередників через нейтральні теми. Головне – вкраплення тих наративів, які потрібні ворогу. Ця робота, спроби її, відбуваються як в Україні, так і за кордоном», – пояснив Юсов.

Для досягнення цілей з просування російських наративів і розхитування ситуації в Україні, каже представник ГУР, здійснюється масова купівля та створення телеграм-каналів. Також створюються ботоферми, які посилюють російську риторику в соцмережах, каже він.

«Зараз буквально в живому часі триває активна »закупівля« різноманітних інструментів – починаючи від телеграм-каналів, сторінок у різноманітних соцмережах і до виходів на лідерів суспільної думки. Кожного разу, коли ми будемо чути такі наративи, які розхитують зсередини нашу країну, які делегітимізують ухвалення державних рішень – відповідно, ми будемо розуміти, на кого ці наративи працюють», – пояснив Андрій Юсов.

Операція, метою якої є розхитування суспільно-політичної ситуації всередині України, з боку росії отримала назву «Майдан-3». За словами Андрія Юсова, практика називати антиукраїнські заходи українськими словами поширена в росії і бере початок із радянських спецслужб.

Читайте також: комітет з питань розвідки звернувся до українців з приводу планів агресора на червень і намір нанести військову поразку на сході України

«Таку назву дали в росії. І це не вперше. Ще радянські спецслужби, потім російські спецслужби гарними українськими або іноземними словами називають відверті антиукраїнські і ксенофобські заходи як в Україні, так і за кордоном. Так, для них »майдан« – це загроза, тому вони використовують цю термінологію для того, щоб перевернути з ніг на голову. Якщо ми згадаємо, то багато операцій НКВС проти УПА, ОУН, українського підпілля називалися гарними українськими милозвучними словами», – сказав Андрій Юсов.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також