Українські бійці поставили рекорд зі знищення Су-34: скільки ще залишилося в росії військових літаків

Як вдається збивати винищувачі

ФОТО: ілюстративне

У другій половині лютого українські військові регулярно повідомляють про збиття російських військових літаків. Зокрема, тільки за останню добу Сили протиповітряної оборони знищили три російські винищувачі-бомбардувальники Су-34.

Теоритично, у російських Повітряно-космічних сил (ПКС) ще дуже багато літаків, на практиці ж управління повітряними операціями близьке до колапсу. У ЗС рф залишилося близько 700 військових літаків, вважають журналісти, пише Forbes.

Наразі незрозуміло, як саме ЗСУ збивають стільки літаків. 

«Можливо, на передову доправили деякі із ЗРК Patriot у складі мобільних груп ППО — влаштовують засідки на російські літаки та швидко переміщують до безпечного місця», - пишуть журналісти.

Повідомляється, що, вочевидь, Україна перемістила деякі з 20 систем NASAMS ближче до передової, оскільки, за словами OSINT-дослідників, минулого понеділка росіяни знайшли та знищили свою першу пускову установку NASAMS неподалік Запоріжжя.

«Можливо, ці втрати пояснюються тим, що після Авдіївки російські ПКС почали здійснювати більше бойових вильотів до лінії фронту і скидати планувальні бомби. Російські ПКС втрачають бойові літаки частіше, ніж можуть собі це дозволити. В умовах санкцій російська аерокосмічна промисловість ледве виробляє більше кількох десятків нових літаків за рік», - пише видання.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк