Український командир віддав життя, щоб врятувати підлеглих військових

Лейтенант Владислав Українець, 22 роки нагороджений званням Герой України посмертно. Він у перший день російського вторгнення бився за стратегічний Антонівський міст у Херсоні. Історію воїна розповіли на сторінці Оперативного командування «Південь»

Саме цей міст через Дніпро став тією точкою спротиву, де Збройним силам України вперше на таврійському напрямку вдалося зупинити на деякий час колону російської техніки. Саме цей міст — це найзручніший шлях у напрямку Миколаївщини.

Українець був командиром взводу окремого мотопіхотного батальйону.  

На початку війни 24 лютого окупанти проривалися на міст. Українські підрозділи змушені були відступати. Офіцер Українець прикривав відхід своїх. Він зберіг життя підлеглих в обмін на своє.

Указом президента України від 2 березня офіцерові присвоїли звання Героя України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”.

Дружина офіцера Катерина носить під серцем дитину — їхнього з Владиславом первістка. У серпні 2021-го вони одружилися. Пригадує, що під час останніх розмов із чоловіком якраз обговорювали ім’я сина.

Вона розповіла, як познайомилися.

“Владислав служив з моїм батьком. Коли я телефонувала татові по відеозв’язку, Влад мене побачив, а за декілька тижнів написав у соціальній мережі. Пізніше він зізнався, що одразу закохався, та не наважувався познайомитись. А далі були довгі телефонні розмови про все на світі. Траплялось, що ми могли не помітити й проговорити всю ніч… Вже після першої зустрічі Владислав освідчився, а через пів року знайомства, у серпні 2021-го, ми офіційно одружились. Декілька місяців тому дізналися, що у нас буде дитинка, він цього дуже чекав”, — пригадує Катерина.

Військові просять пам’ятати подвиги загиблих героїв.

«Ми точно знаємо, що українські діти зростатимуть у новій країні без війни — за це б’ються їхні батьки. За це помирають їхні батьки, молоді офіцери нашої армії: вони віддають своє життя за підлеглих, і за майбутнє своїх дітей. Тому ми всі маємо збудувати після перемоги таку країну, де ці діти житимуть і пишатимуться кожним її сантиметром», — додають військові.

Читайте також