Український рух опору стає серйозною проблемою для РФ

Опір може перерости у більш широку боротьбу з росіянами

Офіційні особи США кажуть, що три спроби вбивства проросійських чиновників впродовж останніх двох тижнів свідчать про зростання руху опору проти проросійської влади, яка окупувала частини півдня України. Про це пише «CNN».

Поки це лише декілька окремих інцидентів у місті Херсон, однак, офіційні особи США кажуть, що опір може перерости у більш широку боротьбу з росіянами, що стане серйозною проблемою для здатності Росії контролювати нещодавно захоплену територію по всій Україні.

Керівник національної розвідки Авріл Хейнс заявила під час конференції у Вашингтоні в середу, що Кремль «зіткнувся зі зростанням партизанської активності на півдні України».

Сполучені Штати вважають, що Росія не має достатньо сил у Херсоні, щоб ефективно окупувати та контролювати регіон, заявив один американський чиновник, особливо після виведення сил із цього району для боротьби на Донбасі.

Інший американський чиновник сказав, що цей крок, можливо, надав українським партизанам можливість для нападу на місцевих російських чиновників.

Україна також здійснила обмежені контратаки поблизу Херсона, ще більше напружуючи російські сили.

Цей регіон має вирішальне значення для контролю Росії над узбережжям Чорного моря та доступу до Кримського півострова. 

Раніше, у Херсоні підірвали авто проросійського колаборанта та колаборантки.