Українського міністра звільнили, бо він дратував Єрмака, - Politico
Йдеться про керівника МЗС
Дмитро Кулеба був звільнений з посади міністра закордонних справ, оскільки "дратував" голову Офісу президента Андрія Єрмака, який "хоче мати більше контролю над міністерством". Про це пише Politico з посиланням на джерела.
"Відхід Кулеби, зокрема, розглядається як ще один приклад того, як оточення Зеленського викидає аутсайдерів, які готові ставити питання і кидати виклик. Це відповідає попередньому звільненню командувача Збройних сил генерала Валерія Залужного, який конфліктував із Зеленським щодо стратегії війни та необхідності мобілізації більшої кількості людей для участі в бойових діях. Високий рейтинг Залужного також не сподобався пильній і ревнивій президентській адміністрації" - йдеться у ЗМІ.
Звільнення Кулеби викликало занепокоєння західних лідерів, які висловили захоплення ексочільником МЗС. Зокрема, колишня прем'єр-міністр Естонії і нинішній кандидат на посаду глави зовнішньополітичного відомства ЄС Кая Каллас написала в соцмережах: "У вас була одна з найскладніших робіт у світі, я дякую вам за вашу надзвичайну професійну та особисту відданість".
Згідно з проведеним минулого місяця опитуванням, пише видання, більше половини українців зараз вважають, що офіс Зеленського здійснює надмірний вплив на державні та правоохоронні органи, суди, антикорупційні органи, а також парламент країни.
Захисники Зеленського кажуть, що війна вимагає твердої руки, і немає часу на демократичні тонкощі, коли борешся з російським автократом, який хоче стерти Україну з лиця землі і не вірить, що вона повинна існувати як держава.
Популярність самого президента Володимира Зеленського падає серед українців, хоча вони зберігають вдячність "за його перші щоденні повідомлення у воєнний час, які згуртували націю - так само, як запальні парламентські промови Черчилля зміцнили британський опір".
Критики Зеленського "давно занепокоєні тим, що Україна почне розплачуватися за те, що дехто називає пострадянською ментальністю командно-адміністративної системи".
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
Росія за допомогою ШІ вигадала українського воїна, який нібито загинув на Близькому Сході
У фейкових повідомленнях вказувалося про загибель "уродженця Дніпровського району" Анатолія Оніщука
США просили Польщу розгорнути Patriot на Близькому Сході
Польські комплекси Patriot та ракети до них використовуються для захисту польського неба та східного флангу НАТО
РФ почала встановлювати макети ракет на шахеди
Росіяни прагнуть налякати українську авіацію та привернути увагу дронів-перехоплювачів
Найкоментованіше
- Російська агентка намагалася підірвати вантажівку з цінним обладнанням для обʼєкта теплопостачання
- На Прикарпатті молодики побили ветеранів війни
- Папа Римський та Патріарх Константинопольський обговорюють ідею спільного святкування Великодня
- Зеленський уточнив, чи буде Великоднє перемир’я
- На Львівщині онук вбив дідуся та бабусю і намагався скоїти самогубство
Найчитаніше
- У Львові митник вбив військовослужбовця ТЦК Олега Авдєєва
- У Львові медики виявили у 15-річної дівчини патологію через сильний біль під час менструацій
- У Львівській митниці відреагували на причетність свого працівника до вбивства військового ТЦК
- Поліція затримала митника, який у Львові вбив військовослужбовця ТЦК
- У Львові військовослужбовець ТЦК отримав поранення шиї
Коментарі