Україну може очікувати демографічна криза
Через виїзд за кордон великої кількості жінок та дітей
Через виїзд за кордон великої кількості вимушених переселенців, а саме — жінок та дітей, Україну може очікувати демографічна криза. Щоб її уникнути, потрібно не втрачати зв’язок з українськими біженками та стимулювати їх надалі повертатись в Україну.
Про це повідомила директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України, академік Елла Лібанова в ефірі інформаційного телемарафону.
За її словами, для українських вимушених переселенок із дітьми рішення повернутися або залишитися за кордоном пов’язане виключно з питанням безпеки.
«Допоки тривають обстріли по всіх регіонах країни, жінки з дітьми не повертатимуться з-за кордону. Якщо бойові дії в Україні затягнуться на невизначений термін або декілька років, жінки, які разом із дітьми вимушено виїхали з країни за кордон, адаптуються до життя в інших країнах. А потім, після перемоги, цілком можливо, до них приєднаються українські чоловіки. У результаті, Україна може втратити цілі українські сім’ї», — сказала Лібанова.
Вона зауважила, що в Україні, з цілком зрозумілих причин, може впасти народжуваність. Водночас, європейські країни можуть значно покращити власну демографічну ситуацію завдяки українським переселенкам, що вимушені народжувати за кордоном.
Експерт вважає, що запобігти загрозі демографічної кризи в Україні здатна система підтримки постійного зв’язку з українськими біженками. Крім того, дуже важливу роль відіграють трудові відносини, потрібно, щоб вони обов'язково зберігалися.
«Якщо вимушена переселенка, перебуваючи за кордоном, може дистанційно виконувати свої трудові обов’язки, потрібно надати їй можливість працювати. Ми не можемо підштовхувати жінок шукати свою долю за кордоном, тому що переселенкам потрібно і спілкуватися, і мати кошти для проживання», — сказала Лібанова.
Вона зазначила, що Україна повинна зробити все можливе, щоб жінки- переселенки повернулися з-за кордону.
«Потрібно підтримувати зв’язок з переселенками, можливо до даного питання потрібно підключитись і консульським службам за кордоном. Потрібно робити все, щоб вимушені переселенки за кордоном розуміли, що Україна від них не відмовилася, що їх чекають і суспільство, і держава, і сім’я», — сказала Лібанова.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
СБУ затримала посадовицю Мінкульту, яка виправдовувала обстріли України та вихваляла путіна
Чиновниці загрожує до 8 років ув’язнення за пропаганду рашизму та поширення фейків про ЗСУ
Українські синхроністки здобули «золото» на етапі Кубка світу
Українки випередили найближчих конкуренток з Італії та Ізраїлю в акробатичній програмі
У Краматорську через авіаудар росіян загинули троє людей, серед них 13-річний хлопець
Кількість постраждалих внаслідок атаки на мирне місто зросла до 12 осіб
Найкоментованіше
- У Львові розмалювали та розбили вікна в магазині U420 (ФОТО, ВІДЕО)
- У Львові можуть переглянути тарифи на проїзд у громадському транспорті
- На в’їзді до Львова розпочали облаштовувати нову підпірну стінку
- Зі львівських вулиць заберуть ще 21 занедбану автівку
- ЗСУ уразили НПЗ "Башнефть-Новойл", ворожий полігон та інші об’єкти противника
Найчитаніше
- На Рівненщині загинула 3-річна дитина, пошуки 4-річної тривають
- У понеділок Львів попрощається з воїнами Степаном Задорожним, Святозаром Чопеєм та Віталієм Куривчаком
- У неділю на Львівщину повертаєтсья загиблий Герой Михайло Шкитак
- У Львівській області горів житловий будинок
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з 2024 року вважався безвісти зниклим
Коментарі