Україну прийняли до мовного простору ЄС

Фронт боротьби за Україну — це і фронт утвердження української мови

Вчора, 21 березня, на позачерговому засіданні Генеральної асамблеї Європейської федерації національних мовних інституцій (EFNIL) одноголосно прийнято рішення про надання Україні статусу асоційованого члена EFNIL. Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

“Сьогодні фронт боротьби за Україну — це і фронт утвердження української мови. Тому для нас велика честь приєднатися до континентальної родини мовних інституцій. Адже членство в EFNIL надасть Україні можливість формувати стратегію законодавчого захисту української мови як майбутньої мови ЄС. У цей непростий для України час нам дуже важлива підтримка провідних мовних інституцій Європи — наших міжнародних партнерів”, — повідомив Тарас Кремінь.

Президент EFNIL, пані Сабіна Кірчмайєр, привітала приєднання України до родини EFNIL, відзначивши важливість цього кроку в історичний для держави та Європи момент.

“Тому свідомий перехід наших співгромадян на українську мову, ефективний захист інформаційного поля, всебічний розвиток мови — це захист національних інтересів, протидія країні-агресору та боротьба за нашу Незалежність”, — зазначив Тарас Кремінь.

Виступаючи на засіданні Генеральній асамблеї EFNIL, в якій, зокрема, взяли участь керівники національних мовних інституцій Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Швеції, Республіки Словенія, Угорщини, Ісландії, Німеччини, Великої Британії, Фінляндії, Бельгії, Норвегії, Італії, Франції, Греції, Румунії, Данії, Чеської Республіки, Люксембургу, Нідерландів, Уповноважений поінформував європейських партнерів про політику геноциду, яку цілеспрямовано веде Кремль. 

“Так, у щойно окупованих російськими військами Донецькій та Луганській областях вороги продовжують політику деукраїнізації. Повідомляючи про відновлення навчального процесу в школах, окупанти наголошують, що такі предмети, як “українська мова”, “українська література” та “історія України” вивчатися не будуть”, — додав Тарас Кремінь.

Читайте також