«Укренерго» закликає українців не долучатися до акції «Година Землі»

Це не сприяє економії електроенергії

НЕК «Укренерго» закликала українців не «вестися» на заклики долучитися до «Години Землі», адже це не сприяє економії електроенергії, зате може дуже нашкодити енергосистемі. Про це повідомила пресслужба компанії.

«Друзі, будь ласка, не ведіться на заклики долучитися до »Години Землі« і в певний час масово вимкнути світло – це не сприяє економії електроенергії, не допомагає Землі, зате може дуже нашкодити енергосистемі!», - йдеться у заяві.

В «Укренерго» повідомили, що «на щастя, українці і в попередні роки не дуже підтримували цю ініціативу, яка насправді шкідлива і призводить додаткової роботи диспетчерів».

«Як ми постійно нагадуємо, кількість виробленої електроенергії в кожен момент часу має відповідати кількості спожитої – це закон фізики. Одночасне вимкнення світла – це короткочасне зниження споживання. Якщо цю акцію підтримає багато людей,  особливо у великих обласних центрах, це може призвести до профіциту потужності в окремих регіонах», - доадли в НЕК.

Для забезпечення балансу енергосистеми диспетчер буде змушений різко знижувати потужність маневрової генерації та відключати працюючі енергоблоки. 

«Це погано навіть у мирний час, а зараз українські електростанції, як і мережі, зазнали значних пошкоджень від ударів Росії. Різке виключення, а потім включення  – коли Година Землі завершиться - це зайве навантаження, яке не на користь надійності енергосистеми. Найкращим внеском кожного буде щоденне ощадливе використання електроенергії у пікові ранкові та вечірні години, щоб зменшити нерівномірність споживання електроенергії упродовж доби», - пояснили в «Укренерго». 

Читайте також: росія відмовляється від масованих атак

В НЕК закликали розумно користуючись електроенергією щоденно.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт