Укрзалізниця показала нові вагони для пасажирів з інвалідністю (ФОТО)

Вагони були замовлені у 2021 році за кошти державного бюджету

Фото: "Укрзалізниці"

«Укрзалізниця» отримала останні 15 зі 100 нових пасажирських вагонів, замовлених у 2021 році за кошти державного бюджету, що призначені для перевезення пасажирів з інвалідністю в кріслі колісному.

Фото: "Укрзалізниці"

Про це сказано у повідомленні опублікованому на офіційному  сайті перевізника сьогодні, 1 березня.

У кожному такому вагоні передбачено інклюзивну вбиральню та одне безбар'єрне купе, вхід до них є ширшим для зручного проїзду на кріслі колісному, передбачено спеціальні спальні дивани зі зміною кута нахилу і фіксацією тіла, є місце для інвалідного візка та ремені для його закріплення, пульт з регулюванням освітлення, кнопкою виклику провідника, пристроєм гучномовного зв’язку з провідником.

Фото: "Укрзалізниці"

В усіх інклюзивних вагонах встановлені рельєфні таблички зі шрифтом Брайля, для людей з вадами зору нанесено контрастне маркування, а вхідна група обладнана подовженими поручнями та складними пандусами. Кут нахилу пандуса у розрахунку застосування під низьку платформу складає не більше 15-16%, пише перевізник.

Нові вагони для пасажирів з інвалідністю регулярно курсуватимуть у складах поїздів з Києвана Кишинів, Хелм, Перемишль, Харків, Запоріжжя, Кривий Ріг, Херсон, Одесу, Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, а також в складі поїздів за маршрутами Одеса - Львів, Дніпро - Трускавець, Харків - Трускавець, Харків - Одеса, Харків - Івано-Франківськ, Харків - Хелм та Запоріжжя - Перемишль.

Замовлення вагона для перевезення людей з інвалідністю можливе при оформленні квитків через сайт, при оформленні квитків у касі, а також через звернення до Контактного центру Укрзалізниці за номером 0 800 503 111.

Решта вагонів обладнано кондиціонером, кулером з питною водою, сигналізацією на кожному купе, індикатором зайнятості вбиралень та кнопкою виклику провідника. Вагони мають збільшений обсяг багажного відділення та обладнані системами відеоспостереження в загальних зонах, вакуумними туалетами, сповивальними столиками, а також розетками та USB-портами біля кожного місця, зазначає Укрзалізниця.

 

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів