УПЦ МП втратила сьогодні у Львові ще один храм - церкву на Антоновича (ФОТО)

Власниця приміщення розірвала угоду про оренду

Фото: ФБ/Євген Бойко

Окрім храму на Бобанича (колишня Короленка) Московський патріархат втратив сьогодні у Львові ще один храм - церкву Святої Трійці на Антоновича.

Про це повідомив на своїй сторінці у ФБ в.о. директора департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, директор департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради Євген Бойко.

Він зазначив, що «приміщення, які використовувала релігійна громада, перебувають у приватній власності, тож власниця прийняла свідоме рішення розірвати угоду про користування».

Фото: upc.lviv.ua

Довідково. Свято-Троїцька церква — православний храм у Львові на вулиці Антоновича, 100. Належить до Української православної церкви. Літургія в храмі ведеться церковнослов'янською мовою.

Спочатку львівський храм в ім'я Пресвятої Трійці почали будувати в 1897 році, однак на вимогу австрійської влади він був у 1901 році освячений в ім'я Святомученика Георгія Побідоносця. У 1994 році священик Львівської єпархії Володимир Шарабура отримав благословення російського архимандрита Іоанна (Крестьянкіна) на будівництво нового Свято-Троїцького храму у 2002 році на колишній території заводу «Кінескоп», який в радянський період виробляв телевізійні трубки, кінескопи і оборонну продукцію.

Будівля складається з першого поверху складського корпусу, шість горішніх поверхів розібрані і зберігаються у вигляді опорних металевих конструкцій. Новий храм облаштовувався під опікою осельника Свято-Успенської Почаївської лаври (УПЦ МП) архимандрита Димитрія (Шевкеника). Перше богослужіння було проведене 11 квітня 2004 року, а з 2007 року богослужіння стали щоденними. При храмі була відкрита недільна школа, облаштовані бібліотека і церковний крам. У 2009 році був зібраний новий іконостас, завершено облаштування проскорки. Для тимчасової дзвіниці храму в Ярославлі (росія) були відлиті десять дзвонів.

Читайте також: церква Московського патріархату на вулиці Тараса Бобанича у Львові перейшла в ПЦУ.

На червень 2010 року у неділі та в свята у храмі служили дві Божественні літургії, при храмі служили три священики і два диякони.

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий