Уряд кардинально змінив програму «Доступне житло»

family
family

Кабінет міністрів України, 10 жовтня, прийняв постанову, яка кардинально змінює програму «Доступне житло». У першу чергу прийняті зміни мають мінімізувати корупційні ризики при реалізації програми забезпечення громадян доступним житлом. Про це йдеться на сайті «Метри».

Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, на засіданні Уряду наголосив, що нова удосконалена програма забезпечення українців доступним житлом дає свободу громадянам у виборі свого майбутнього житла, спрощує та полегшує доступ до державного кредитування, забезпечує прозорість та розширює коло учасників і кредитні можливості, за рахунок залучення державних банків.

Як повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів, прийнята постанова щодо Порядку забезпечення громадян доступним житлом та Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла.

«Питання доступного житла для України — як ніколи на часі. Реалізація держпрограм «Доступне житло» та «Молодіжне кредитування» має відповідати вимогам часу та задовольняти, в першу чергу, потреби тих, хто дійсно потребує вирішення житлового питання. Ми забезпечуємо 30 % компенсації придбання доступного житла від держави або місцевих бюджетів та 50 % компенсації для внутрішньо переміщених осіб і учасників АТО. Запроваджуємо можливість для учасників програми придбати вже готове житло від забудовника. Знижуємо необхідний рівень середньомісячного доходу для сім’ї, яка потребує поліпшення житлових умов, з 5 до 3 розмірів середньомісячної заробітної плати у підрахунку на одну особу відповідно до регіону. Та найголовніше — впроваджуємо прозоре інформування через сайт Держмолодьжитла про учасників програми та тих, хто отримує державну підтримку. Ми впроваджуємо кардинальні зміни. Програма «Доступне житло» має стати дійсно доступною для українців», — наголосив Геннадій Зубко.

Урядовець розповів, що, відповідно до нового порядку, встановлюється вартість 1 кв. м доступного житла, яка має не перевищувати граничну, накладається заборона на продаж отриманого житла за пільговими програмами протягом трьох років. А також, запроваджено неупереджений розподіл коштів між регіонами пропорційно кількості населення.

Як повідомив порталу нерухомості «Метри» заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, наразі, Мінрегіон приводить у відповідність нормативно-правові акти, що були розроблені у попередні роки та регламентували використання коштів за програмою доступного житла.

[caption id=«attachment_83962» align=«alignnone» width=«700»] ????????????????????????????????????[/caption]

varta1.com.ua: Новини