Уряд підготував проєкт бюджету-2023: про що в ньому йдеться

ВВП, інфляція і оборона

ФОТО: ілюстративне

Шмигаль очікує на швидке голосування проєкту бюджету у Верховній Раді.
Кабінет міністрів ухвалив проєкт бюджету на 2023 рік до другого читання. В документі урядовці врахували пропозиції нардепів і очікують на швидке схвалення у Раді.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Кабмін скоригував прогноз зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) на 2023 рік в бік консервативного сценарію (3,2 % замість 4,6 %). Прогноз інфляції зменшили з 30 % до 28 %.

Бюджет-2023 запланували з урахуванням 1,3 трлн грн доходів. Уряд пропонує збільшити дохідну частину на понад 50 млрд грн.

Видатки складатимуть 2,6 трлн грн.

Кабмін збільшив обсяги видатків на виплати пенсій, ліквідацію наслідків збройної агресії РФ (будівництво, ремонти, купівля людям житла), наукову й науково-технічну діяльність, пільгові іпотечні кредити ВПО.

Загалом до другого читання в проєкті держбюджету видаткова частина зросла на 66,8 млрд грн.

Шмигаль запевнив, що пріоритет № 1 у бюджеті — безпека й оборона — залишається незмінним. На боротьбу з окупантами виділяють понад 1 трлн грн. Це більше 18 % ВВП.

«Фінансуємо українську армію самостійно за рахунок внутрішніх ресурсів», — зазначив прем’єр.

За його словами, дефіцит держбюджету наступного року складе понад 20 % ВВП. Його планують покривати за рахунок допомоги міжнародних партнерів. Для цього потрібно залучити 38 млрд доларів. Шмигаль сподівається отримати необхідні кошти від ЄС, США, МВФ та інших донорів.

«Рухаємося в цьому напрямку і маємо всі підстави розраховувати на прогрес», — переконаний він.

Нагадаємо, раніше Шмигаль розповів, за яких обставин українці можуть залишитися без пенсій і зарплат.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк