Уряд схвалив масове виробництво боєприпасів для безпілотників в Україні: що відомо

Це скасовує низку бюрократичних процесів

Фото ілюстративне

Уряд схвалив дворічний експериментальний проєкт з виробництва боєприпасів для безпілотників. Ця постанова скасовує низку бюрократичних процесів і дозволяє приватним компаніям в Україні легально виробляти боєприпаси для дронів. Про це пише Бабель

Раніше, щоб допустити боєприпаси до експлуатації, необхідно було витратити близько року, що утруднювало появу нових виробників на ринку.

За даними Міноборони, у період від 22 лютого 2022 року прийнято на озброєння і в експлуатацію 28 моделей БпЛА різних типів українського виробництва.

 Зокрема, 9 моделей дронів-камікадзе, серед яких три літакового типу, а також 6 моделей FPV-дронів.

Віцепремʼєр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, впевнений, що «наразі українські воїни часто використовують саморобні конструкції, щоб обладнати дрони гранатами, мінами та іншими неспеціалізованими боєприпасами, але це не завжди надійно й ефективно».

«Тепер ситуація зміниться. Уряд ухвалив фундаментальну постанову, яка на державному рівні визначає порядок виробництва, закупівлі та постачання боєприпасів до БпЛА. Приватні компанії зможуть легально виробляти боєприпаси для дронів. А українські воїни отримуватимуть якісні та інноваційні рішення. Це великі можливості для розробки й масштабування технологічних продуктів», — зазначив міністр.

Читайте також: росія почала отримувати «Шахеди» з Ірану значно більшими партіями

Постанова визначає порядок отримання статусу виробника боєприпасів для дронів і встановлює чіткі вимоги до компаній-виробників

 

 

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена