Увага батьки! Спецслужби Росії вербують українських дітей для скоєння злочинів (ФОТО)
Застосовують методи шантажу, а також пропонують гроші
![](/uploads/media/6e/7f/6e7fd26e7b06af2566e50ed3c719e4b9_w960.jpg)
Служба безпеки задокументувала численні спроби спецслужб рф розхитати внутрішню обстановку в Україні через фейкові повідомлення про «мінування» інфраструктури в різних населених пунктах нашої держави.
Як повідомили у спецслужбі, з початку цього року отримано більше ніж 2 тис. анонімних погроз щодо підриву держустанов, шкіл, лікарень та інших місць масового скупчення людей.
Більшість інформації про псевдомінування надходила як інтернет-повідомлення з території рф, а також від українських «абонентів».
Встановлено, що для «розсилання» терористичних повідомлень російські спецслужби все частіше залучають неповнолітніх дітей.
Для вербування українських підлітків окупанти використовують заборонену соцмережу «Вконтакте», підконтрольні Телеграм-канали та ігрові інтернет-платформи.
На цих ресурсах представники спецслужб рф «знайомляться» з юними користувачами і пропонують їм співпрацю. Дуже часто для схилення дітей до підривної діяльності ворог застосовує методи шантажу та психологічних маніпуляцій, а також пропонує «легкі» гроші.
Перед відправленням повідомлень про фейкові мінування «анонімні терористи» отримують від своїх російських кураторів перелік «пріоритетних» об’єктів в Україні.
Для анонімності «листів» їхні автори надсилають їх з використанням спеціалізованого програмного забезпечення.
Однак, зловмисникам це не допомагає – Служба безпеки встановлює їхні особи, документує злочинну діяльність і притягує до відповідальності.
Так, у Черкасах викрито двох учнів старших класів місцевої школи, які у липні цього року повідомили про «мінування» обласної військової адміністрації та міського торговельного центру. Юнаки діяли за вказівкою представників фсб, які завербували обох школярів через підконтрольні рф Телеграм-канали.
Наразі за цим та іншими фактами тривають розслідування за ст. 259 ККУраїни (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності).
Санкція статті передбачає покарання до 8 років позбавлення волі. Якщо зловмиснику не виповнилося 16 років, то за вчинений злочин відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють.
Читайте також: надійшло анонімне повідомлення про масове замінування у Львові.
«Служба безпеки закликає українців бути пильними і своєчасно повідомляти правоохоронців про спроби залучення до співпраці на користь ворога», наголошується у повідомленні.
![](/uploads/media/c2/2e/c22e115c870261184ab5b768f133b6c0_w1280.jpg)
По Україні оголошена повітряна тривога: сирени лунають в усіх областях
Не ігноруйте загроз
![](/uploads/media/0a/yz/0ayz038855fd0a5f744776e5fec5ea0b_w1280.jpg)
Увага! По всій Україні оголошена повітряна тривога
Всі в укриття!
![](/uploads/media/9f/ab/9fab12cb1yz9ed2496bb1586fce89fae_w960.jpg)
Увага! На Львівщині перекриють рух для проїзду транспорту на автодорозі Доброгостів – Шепільська (СХЕМА ОБ’ЇЗДУ)
Об’їзд здійснюватиметься для важковагового транспорту через Стрий та дорогою Уличне – Помірки