Увага! Важлива інформація для вчительок та виховательок

Керівники, які вимагають від вчителів повертатися в Україну, перевищують свої повноваження

Ілюстрація: ФБ/ВРУ

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк повідомила важливу інформацію для вчительок та виховательок, які тимчасово виїхали за кордон.

Як повідомляє Верховна Рада України, у соцмережах та деяких ЗМІ шириться інформація, що вони нібито зобов’язані негайно повернутися в Україну, відповідно до ухваленої КМУ Постанови «Деякі питання організації роботи працівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки на період воєнного стану».

Це не відповідає дійсності! Як пояснив освітній омбудсмен Сергій Горбачов, «заклад освіти комунальної форми власності не є суб’єктом господарювання державного сектору економіки. Дистанційно працювати вчителю із-за кордону можна, для цього не потрібно відрядження».

Ті ж керівники закладів освіти та органів управління освітою, які вимагають від вчителів на цій підставі негайно повертатися в Україну, перевищують свої повноваження.

«Не забуваймо, що абсолютна більшість педагогів в українських школах і садочках — це жінки. І багато хто з них мають дітей, життя яких вони рятували, знайшовши тимчасовий захист в країнах ЄС. Змушувати їх сьогодні повертатися у міста, які досі обстрілюються росією, — означає насамперед наражати на небезпеку наших дітей.

Для уникнення непорозумінь, прошу Кабінет Міністрів України невідкладно надати детальні роз’яснення щодо того, кого саме стосується згадана Постанова від 26 квітня 2022 р. № 481 та якими є механізми її реалізації», наголошується у повідомленні.

Читайте також