Увага! Як львів’янам отримати компенсацію за поселення біженців

Покрокова інструкція для власників житла

Власники житла, які тимчасово безоплатно поселили у себе внутрішньо-переміщених українців, мають змогу отримати компенсацію витрат за розміщення, повідомляє Львівська міська рада.

Що потрібно зробити власнику:

Крок 1

Власник житлового приміщення вносить відомості про житло, яке доступне для розміщення внутрішньо переміщених осіб, на веб-ресурсі «Прихисток». Допомогти власнику внести ці дані можуть фахівці ЦНАП у бідь-якому з підрозділів, за умови наявності у громадян електронної пошти.

Крок 2

Власник жилого приміщення зобов’язаний не пізніше наступного дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб подати відповідну заяву. Це можна зробити он лайн через форму  Електронне звернення — ел. адреса agu@lvivcity.gov.ua (заява повинна бути підписана електронним цифровим підписом) або через будь-який підрозділ ЦНАП згідно попереднього запису, який необхідно здійснити за посиланням («подати документи» — «послуги львівської міської ради, інші»).

Перелік необхідних документів:

  • Заяву (Додаток 1).
  • Паспорт громадянина України власника жилого приміщення;
  • Реєстраційний номер облікової картки платника податків власника жилого приміщення;
  • Документи які підтверджують право власності на жиле приміщення;
  • Копії паспортів громадян України внутрішньо переміщених осіб;
  • Копії свідоцтва про народження внутрішньо переміщених осіб;
  • Копії реєстраційних номерів облікових карток платників податків внутрішньо переміщених осіб.
  • Копії довідок з Єдиної інформаційної бази даних про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.

Термін надання послуги – 5 робочих днів.

Крок 3

Щомісячно, власник житла не пізніше 5-ти днів з дня закінчення звітного місяця, подає заяву, у якій зазначає кількість днів та кількість осіб, які проживали.

Крок 4

Відповідні виконавчі органи Львівської міської ради проводять перевірку наведених у заяві власника житла даних. Підставою для відмови у виплаті компенсації є невідповідність осіб, поданих у заяві, кількості розміщених осіб, даним, зазначеним у заяві.

Крок 5

Компенсація здійснюється виключно у безготівковій формі за зазначеними у заяві банківськими реквізитами до 20-го числа місяця з дня закінчення звітного місяця за умови відсутності заборгованості власника жилого приміщення за житлово-комунальні послуги.

Слід врахувати!

  1. Внутрішньо переміщені особи, що проживають у жилому приміщенні, повинні отримати статус внутрішньо переміщеної особи. Підтвердженням статусу є довідка видана управлінням соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради (згідно Постанови КМ № 269 від 13.03.2022).
  2. Мешканці, які безоплатно прихистили внутрішньо переміщених осіб, зможуть отримати близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу для компенсації комунальних витрат. Важливо, сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, впродовж яких житлове приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи, з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб, але не раніше дати включення до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб інформації про розміщення внутрішньо переміщеної особи у відповідному жилому приміщенні.
  3. Також власнику житла необхідно у день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості, подати заяву про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні.

Ці заяви також можна подати онлайн через форму  Електронне звернення електронна адреса agu@lvivcity.gov.ua (заява повинна бути підписана електронним цифровим підписом) або ж через будь-який підрозділ ЦНАП згідно попереднього запису, який необхідно здійснити за посиланням («подати документи» — «послуги Львівської міської ради, інші»).

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також