Увага! З’явився ресурс з даними про військовополонених, загиблих, зниклих і незаконно затриманих рф українців

В Україні створили Національне інформаційне бюро

Ілюстрація: rayon.in.ua

В Україні створили Національне інформаційне бюро (НІБ) відповідно до міжнародного гуманітарного права.

Як повідомляє Міністерство юстиції України, ключовою метою діяльності цього органу є збір (усіма можливими способами), узагальнення даних про українських військовополонених, загиблих, зниклих безвісті, незаконно затриманих рф, зокрема і з-поміж мирного населення.

Відповідно до офіційних даних Генерального штабу Збройних Сил України, втрати особового складу ворога вже перевищують 14 000 військовослужбовців. Наші захисники щоденно беруть у полон тих, хто незаконно вторгся на нашу територію від 24 лютого поточного року і донині. Тож списки як загиблих, так і військовополонених рф теж складатиме українська сторона. Їхні родини мають знати, куди російська влада відправила їхніх дітей, чоловіків та братів.

Надалі в Україні буде створено «кейс обміну», або обмінний фонд. З допомогою структур МКЧХ, який виступає нейтральним посередником, ми надаватимемо інформацію супротивній стороні.

Така діяльність дозволить Україні вкотре довести злочини рф та в перспективі активізувати процес обміну полоненими й тілами загиблих із супротивною стороною.

Вже сьогодні запрацювала «гаряча лінія» Національного інформаційного бюро — та (044) 287-81-65 для первинного збору інформації і комунікації із постраждалими. Лінія також функціонуватиме у месенджерах.

Фото: Міністерство юстиції

Читайте також