Уже 42 країни звернулися до Міжнародного суду в Гаазі через воєнні злочини РФ в Україні

Розслідування скоєння воєнних злочинів на міжнародному рівні почалося.

Фото ілюстративне

Міністр юстиції України Денис Малюська заявив, що у зв’язку з повномасштабною збройною агресією РФ в Україні вже 42 країни звернулися до Міжнародного суду в Гаазі через скоєні воєнні злочини російських військових.

Про це Малюська повідомив у ефірі загальнонаціонального телемарафону, передає «Еспресо.TV».

«42 країни вже звернулися до Міжнародного суду в Гаазі. Розслідування воєнних злочинів на міжнародному рівні почалося. Звернення цих країн дозволило спростити і прискорити процедуру для України», — сказав голова Мін’юсту.

Міністр розповів, що нині експерти України збирають докази злочинів російських окупантів у Бучі на Київщині. За його словами кількість воєнних злочинів загарбників — «божевільна», тому є складнощі, але розслідування воєнних злочинів — пріоритет.

Міжнародна спільнота надає свою підтримку, на тижні приїдуть експерти з Франції. Тривають перемовини з іншими членами ЄС.

«З великою ймовірністю, вони також будуть давати своїх професійних експертів, і це допоможе впоратися з величезним обсягом роботи. Нині збирається база для переслідування кожного російського військового окремо за скоєне ними, і за відповідні накази», — наголосив міністр.

Малюська додав, що на швидкий результат розслідування очікувати не варто, оскільки РФ не видаватиме своїх військових, але їх точно віддадуть правосуддю, бо «терміну давності по таких злочинах немає».

Директор центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко повідомив, що дії які робляться російськими військами мають ознаки не тільки воєнних злочинів, а і цілком підпадають під Конвенцію про злочин геноциду.

Додамо, що лише на Київщині росіяни вбили 1222 людей.

Читайте також