Уже не «спецоперація»: у Путіна заявили про «готовність досягти цілей в Україні іншими засобами»

У Кремлі вирішили змінювати риторику

Фото: ілюстративне

Уже понад рік Росія веде повномасштабну війну проти України, яку цинічно називає «спецоперацією». Однак на тлі провалів усіх задумів, зокрема і спроб захопити Київ за 3 дні, у Кремлі вирішили змінювати риторику.

Рупор Кремля Дмітрій Пєсков у розмові з пропагандистами заявив, що Росія буцімто відкрита до того, аби «досягати своїх цілей іншим шляхом». Однак не обійшлося без цинічних закидів про нібито війну з «колективних Заходом»

Речник Путіна відреагував на запланований мирний саміт у Парижі, на який не запросили росіян. За його словами, Франція нібито не може бути посередником між Україною та Росією, бо буцімто є «учасницею війни» бо надає нашій державі військову допомогу. Пєсков каже, що таку роль можуть виконувати, наприклад Китай або Бразилія.

Не менш цинічними є заяви Пєскова про те, що Захід нібито веде війну проти Росії, а Україна є буцімто «інструментом» цієї війни. Дивно, адже усе почалося з вторгнення росіян на територію України. І не 24 лютого 2022 року, а в лютому 2014 року, коли країна-терорист почала захоплення Криму.

Та все ж, усвідомлюючи своє становище, Пєсков заявив, що Путін буцімто відкритий до пропозицій щодо досягнення цілей Кремля іншими шляхами, а не «спецоперацією». Тільки от про які цілі йдеться? На тлі того, як швидко змінюється риторика Кремля, важко зрозуміти про що саме вони говорять. І, звичайно, Пєсков знову звинуватив Захід – нібито саме те, що партнери допомагають Україні відбивати російські атаки та повертати свої території, не залишає росіянам іншого вибору.

«Президент Путін був, є і буде відкритий до будь-яких контактів для того, щоб добиватися виконання наших завдань іншими засобами, ніж »СВО«. Якщо це буде можливим, це буде переважно. І це потрібно знати європейським лідерам,»– заявив Пєсков.

Тим часом заступник голови комітету Держдуми з питань СНД, євразійської інтеграції та зв'язків зі співвітчизниками Константін Затулін визнав, що Росія не досягла жодної із заявлених на початку вторгнення цілей. Депутат путінської партії нагадав, що у лютому 2022 року Москва заявляла про намір провести «денацифікацію» та «демілітаризацію» України, «захистити» мешканців окупованих до повномасштабного вторгнення територій Донеччини та Луганщини і домогтися нейтрального статусу України. Однак жоден із цих пунктів, як каже Затулін, Росія так і не виконала. І це депутат ще не згадав про понад 200 тисяч ліквідованих окупантів.

 

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів