В анексованому РФ Криму зараз перебуває 99 політв’язнів

original
original

Сьогодні 99 політв’язнів незаконно утримуюються в окупованому Росією Криму. 88 з них перебувають безпосередньо в СІЗО. Про це повідомив голова правління Кримськотатарського ресурсного центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

«За даними  Кримськотатарського ресурсного центру, на сьогодні нараховуємо 99 політичних в’язнів. З них 80 — це кримські татари. З 99 осіб 88 перебувають безпосередньо в СІЗО або в колонії. 11 — це ті, щодо яких були винесені вироки умовно за політичними статтями, і вони під домашнім арештом або з обмеженнями», — пояснив Барієв.

Додамо, що в списки політв’язнів за 2019 рік додалися громадяни України Леонід Пархоменко, Максим Філатов, Дмитро Долгополов і Анна Сухоносова.

За матеріалами  Кримськотатарського ресурсного  центру, за останні 9 місяців було зафіксовано 80 обшуків кримськотатарського населення, 126 необгрунтованих затримань, 169 допитів,  282 арешти включаючи  213 випадків продовження терміну арешту без залучення слідства,  578 випадків порушення права на справедливий суд, 90 порушень прав людини на найвищий рівень психічного і фізичного здоров’я. 69 випадків затримань  закінчувались незаконним етапуванням політв’язнів.