В ЄС побоюються, що війна буде довгою: Жозеп Боррель закликав посилити санкції проти країни-диктатора

Політик зазначив, що агресивність дій рф зростатиме

Головний дипломат Євросоюзу Жозеп Боррель побоюється, що війна російської федерації проти України може значно затягнутися, у зв’язку з чим він виступив за подальший санкційний тиск на країну-агресора. Про це він заявив в ефірі радіо «France Info», пише «Уніан».

«Ми повинні вистояти. Війна буде довгою, агресивність дій РФ буде тільки зростати. Ми повинні продовжувати забезпечувати Україну засобами для боротьби, а також чинити економічний тиск на Росію», — підкреслив Боррель.

За його словами, «російська економіка вже починає зупинятися» і подальший санкційний тиск на Росію дозволить забезпечити Україні вигіднішу позицію на майбутніх мирних переговорах. 

Він нагадав, що напередодні міністри закордонних справ країн-членів Європейського Союзу погодили виділення четвертого траншу у розмірі 500 млн євро на озброєння для України. Тепер загальна сума на постачання зброї для України досягла 2 млрд євро.

Також Жозеп Боррель висловив переконання, що «врешті-решт буде угода» по шостому пакету санкцій, що включає нафтове ембарго і відключення «Сбербанку» від SWIFT.

Проте, як стало відомо «Reuters», поставки трубопровідної нафти з РФ можуть зрештою не потрапити під ембарго.

Нагадаємо, раніше  повідомлялося, що ЄС може погодити ембарго на російську нафту впродовж 4 днів.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена

Читайте також