В ЄС вилучили сотні дітей у сімей українських біженців: в Офісі омбудсмена пояснили чому

Українцям пояснили, що робити в такому випадку

ФОТО: ілюстративне

Українській владі відомо про 240 випадків вилучення дітей з сімей українських біженців в країнах ЄС. Про це заявила представник українського омбудсмена з прав дітей, сім'ї, молоді та спорту Ірина Суслова в інтерв'ю «Радіо Свобода».

За її словами, таке відбувається через відмінності між законодавством України та приймаючої країни.

«Для прикладу, це можуть бути історії, коли мама була змушена залишитися на роботі в Україні, а в евакуацію відправила бабусю зі своєю дитиною. Бабуся не має ніякої довіреності на представлення інтересів і не вважається за європейським законодавством родичкою цій дитині. Таким чином, соціальні служби можуть задіяти поліцію і вилучити дитину з сім'ї», – говорить Суслова. 

Водночас вона зазначила, що тут є й недопрацювання з боку України.

 «Тому що ми мали повідомити людей, сказати: «Друзі, є закон, він передбачає, що, наприклад, у Німеччині ви маєте зробити ось такі процедури». Чи що не може бути в Італії або Франції опікуном людина, яка досягла 65-річного віку. Офіс уповноваженого намагається слідкувати за цією історією, моніторити ситуацію, надавати правову допомогу жінкам або сім’ям, які опинилися в такій ситуації. Ми працюємо зараз із міжнародними організаціями, щоб врегулювати це питання, і щоб ті, хто потрапив у таку ситуацію, отримали правову допомогу і переклад», – пояснила представниця омбудсмена.

За її словами, родичі дітей, яких забрали європейські соціальні служби, мають обов’язково звернутися до консульського відділу і поінформувати їх.

Також вони можуть звернутися до Офісу уповноваженого з прав людини.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк