В Євросоюзі схвалили приєднання України до «митного безвізу»

Рішення дозволить спростити для України митні формальності при оформленні документів в ЄС

ФОТО: ілюстративне

Єврокомісія сьогодні, 7 липня, ухвалила рішення про запрошення України стати учасницею Конвенції щодо процедури спільного транзиту (NCTS) і Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами, що означає приєднання держави до «митного безвізу».

Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів.

«Незважаючи на воєнний стан, Мінфін продовжує втілювати у життя реформу митниці. Ми маємо на меті перетворити українську митницю на максимально зручний сервіс для нашого бізнесу. І NСTS дозволить зробити це, прискоривши проходження товарів через кордон. Митний безвіз — це можливість швидкого переміщення товарів між 36-ма країнами Європейського регіону. Водночас, приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту та NCTS — це важливий крок майбутнього членства України в ЄС», — наголосив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Рішення прийнято на засіданні робочої групи з питань відповідних конвенцій за результатами розгляду висновків фінальної Оціночної місії Генерального директорату з питань оподаткування та Митного союзу Європейської комісії (DG TAXUD), яка відбулася 23–24 червня 2022 року.

Після приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) український бізнес зможе користуватися такими перевагами та спрощеннями:

  • одна транзитна декларація та одна гарантія для переміщення товарів між 36 країнами (з країнами ЄС і ще з Великою Британією, Туреччиною, Сербією, Північною Македонією, Ісландією, Норвегією, Ліхтенштейном та Швейцарією);
  • авторизовані підприємства зможуть відправляти та отримувати товари на своєму підприємстві без заїзду на митні термінали;
  • українські фінансові гарантії діятимуть ще у 35 країнах світу.

Очікується, що розпочати міжнародне застосування NCTS Україна зможе вже наприкінці 2022 року. Цьому має передувати прийняття Верховною Радою України законопроекту № 7420 та законопроектів про приєднання до двох конвенцій, здійснення всіх відповідних міжнародних процедур.

Нагадаємо, що у Євросоюзі назвали країни, які надали найбільшу кількість статусів тимчасового захисту українцям.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також