У МОЗ розповіли, коли в Україні можуть почати масову вакцинацію дітей від коронавірусу

6cd03a5-d659fa8-82
6cd03a5-d659fa8-82

Вакцинація дітей найближчим часом не в пріоритеті, тому, що рівень захворюваності на коронавірус серед дітей в Україні не перевищує 8 %.

Про це в інтерв’ю «Слово і діло» заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. За словами міністра, рівень захворюваності з летальним результатом людей старших за 60 років досить високий.

«Діти — безсимптомні переносники, справжня кількість хворих може бути більшою. Так питання в іншому: є вакцина — давайте захистимо тих, кому вони переносять: дорослим, літнім людям», — підкреслив Ляшко.

Ляшко нагадав, що вакцинація не запобігає зараженню COVID-19, а лише важкому перебігу хвороби і перебігу середньої тяжкості.

«Давайте дійдемо хоча б до 50 % вакцинації дорослого населення — і тоді перемкнемося на дітей. Ми ж розуміємо, що ресурс повинен бути пріоритезований туди, де є найбільша загроза втрати здоров’я і життя», — запропонував глава МОЗ.

Нагадаємо, влітку на початку серпня в Україні дозволили вакцинацію проти коронавірусу дітей та підлітків від 12 до 17 років.