У наступному році придбати антибіотики можна буде лише за рецептом

Вживання антибіотиків у разі зараження коронавірусом не є ефективним методом лікування і може навіть зашкодити. У зв’язку з тим, що під час пандемії зросло споживання цих препаратів, у МОЗ посилюють контроль за їхнім продажем у аптеках. Від 2021 року придбати антибіотики можна буде лише за електронним рецептом.
Про це на брифінгу заявив очільник МОЗ Максим Степанов, пише «ТСН».
Зараз МОЗ працює над розробкою відповідної системи, яка має стартувати 1 квітня 2021 року. Водночас Степанов вкотре закликав не купувати і не вживати антибіотики без призначення лікаря.
«Я неодноразово говорив про цю проблематику. Ми вважаємо, що антибіотики повинні продаватися за електронним рецептом. Ми розробляємо зараз модуль і плануємо, що від 1 квітня він почне працювати спочатку з інсулінами, із препаратами для імуносупресії та наркомісткими препаратами. А наступним кроком уже будуть антибіотики, які продаватимуть виключно за електронним рецептом. Ми вважаємо, що не можуть продаватися ліки без рецепта», — сказав міністр охорони здоров’я.
Крім того, зі слів Степанова, МОЗ вже посилює контроль відпуску ліків в аптеках в умовах чинної нормативно-правової бази. А Державна служба з лікарських засобів та наркотичних речовин отримала доручення щодо контрольних заходів.
«Наприклад, ті рецепти, які виписують зараз у паперовому вигляді, повинні зберігатися в аптеках упродовж року, щоб Держлікслужба могла у будь-яку мить здійснити перевірку щодо реалізації антибіотиків», — заявив він.
varta1.com.ua: Новини

На переговорах категорично не можна обговорювати скорочення ЗСУ, це єдина гарантія існування України, - політик Палатний
Під час майбутніх перемовин в жодному разі не можна обговорювати скорочення Збройних сил України та військово-промислового комплексу

Рютте не проти відновити відносини з Москвою після війни
Після завершення війни із росією хочуть крок за кроком відновити нормальні відносини

Залужний анонсував запуск паспортного сервісу для українців у Британії
Посол повідомив, що обговорив можливість залучення до роботи в паспортному сервісі українців із досвідом роботи з документами, які вже перебувають у Великій Британії
Найкоментованіше
- Камери зафіксували, хто покинув військове авто у львівському парку (ВІДЕО)
- Стало відомо, хто розклеїв у Львові плакати із закликами до диверсій
- У Львові скасували акцію на підтримку трансгендерних людей (ВІДЕО)
- На війні загинув молодий Герой зі Львівщини
- У Львові чоловік ліг під колеса трамваю і загинув (ФОТО)
Найчитаніше
- Камери зафіксували, хто покинув військове авто у львівському парку (ВІДЕО)
- Стало відомо, хто розклеїв у Львові плакати із закликами до диверсій
- Чорна звістка про загибель солдата з Львівщини прилетіла з Донеччини
- На війні загинув молодий Герой зі Львівщини
- Львівщина зустрічає полеглого командира відділення мотопіхотного батальйону 24 ОМБр Тараса Приймака
Коментарі